logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Máňa a Lojza

Máňa a Lojza se rozhodli běžet a během týdne se připravit na Tesco Grand Prix, na adidas běh pro ženy a Metro běh pro muže. Příběh, který vás pobaví i poučí, příběh, který byste měli znát.

Máňa a Lojza, na scénu!

Začínáme s během
Máňa a Lojza, na scénu!

Jsou to už téměř tři roky, co vběhli na českou běžeckou scénu jako uragán a obrátili vše vzhůru nohama. Chlapi fandili Lojzovi a nemohli pochopit, že jsem z něj udělal takovýho ňoumu. Holky zase fandily Máně a měly radost, když se ukázala chytřejší Lojzy, tak jsem to další rok vyrovnal a otočil jim role. Z Máni udělal „Máňu" a z Lojzy poučeného běžce.

Miloš Škorpil, 9. 8. 2012, 15169×

Máňa a Lojza rok 2 – už to mají za sebou …

Začínáme s během
Máňa a Lojza rok 2 – už to mají za sebou …

Ne, nebojte – svoji druhou účast na adidas běhu a na Metro běhu nezaplatili svými mladými životy, jen už je mají zkrátka za sebou. Ostatně tak jako vy, co jste je běželi s nimi.

Miloš Škorpil, 12. 9. 2010, 10840×

Máňa a Lojza rok 2 – dneska to rozbalíme

Začínáme s během
Máňa a Lojza rok 2 – dneska to rozbalíme

Chodit běhat je dřina, tedy pro Lojzu určitě. Ale když si dopřeje příjemný večer a den volna, tak i Lojza se začne na běh zase těšit, a když pak tím dalším běžeckým dnem je den závodní, tak to pak prrrrr, nebo by to mohlo dopadnout špatně, třeba jako vloni s Máňou.

Miloš Škorpil, 11. 9. 2010, 10532×

Máňa a Lojza rok 2 – večerní rozjímání pod hvězdami a při vínečku

Začínáme s během
Máňa a Lojza rok 2 – večerní rozjímání pod hvězdami a při vínečku

Určitě si pamatujete, jak si včera Lojza plánoval, že čtvrteční večer stráví s kámošema u Medvídků a na to, co na to Máňa. Jasně, její poznámka o kulečníku s kolegáčky z práce zafungovala. Lojza nechtě musel uznat, že ho zase dostala a tak sám navrhl, že když mají tak pěkný společný týden, bylo by škoda, aby byť jediný večer v něm trávili každý sám a pozval Máňu na posezení do vinárny a pak na malou noční procházku Prahou. Ne, že by se mu stýskalo po pohybu, ale znáte to, kamarád …

Miloš Škorpil, 10. 9. 2010, 10287×

Máňa a Lojza rok 2 – když systém nefunguje, nebo jen na půl

Začínáme s během
Máňa a Lojza rok 2 – když systém nefunguje, nebo jen na půl

Předsevzetí jsou dobrá věc, systematická domácí příprava ještě lepší, ale jejich naplňování, to mnohdy bolí. A nesměl by to být ani Lojza, aby nebolelo moc! Máňa si přečetla, co večer Lojza napsal, usoudila, že to má hlavu a patu a řekla si, že pokud jde o ni, tak se tím bude rozhodně řídit. Jak ji známe, tak na to můžeme vsadit, ale Lojza, to je jiný kabrňák, na toho ani on sám nemá.

Miloš Škorpil, 9. 9. 2010, 11253×

Máňa a Lojza rok 2 – chce to systém

Začínáme s během
Máňa a Lojza rok 2 – chce to systém

Lojza sedí u REGENERU a analyzuje své dosavadní běžecké pokusy. Jestli je to znovunabytou špatnou zkušeností se svou zbrklostí resp. s tím, že se opět nedokázal zachovat tak, jak mu radil rozum – tedy hlava. Nebo tím, že jak už z loňska víme, že je matfyzák, sám neví, jedno je však jisté, bere do ruky papír a tužku a začíná si zapisovat své dosavadní chyby a k nim přičiňuje poznámky, jak by to měl udělat správně!

Miloš Škorpil, 8. 9. 2010, 10223×

Máňa a Lojza rok 2 – klobása, neklobása, pivínko, nepivínko, cvrkot, necvrkot

Začínáme s během
Máňa a Lojza rok 2 – klobása, neklobása, pivínko, nepivínko, cvrkot, necvrkot

Pondělní podvečer ve Stromovce byl krásný. Sluníčko prozařovalo pomalu se barvící listy stromů. Z bufetu na výstavišti voněla grilovaná klobása. Prostě nádherný to čas, aby si člověk jednu koupil, k tomu půllitrový kelímek točeného, sednout si s tím někam na lavičku a pozorovat cvrkot. Ale klobása, neklobása, pivínko, nepivínko, cvrkot, necvrkot, Máňa zavelela: „Běžíme“, a krásný sen se Lojzovi v tu ránu proměnil v černou můru.

Miloš Škorpil, 7. 9. 2010, 10457×

Máňa a Lojza – rok 2 – Lojzova pomsta

Začínáme s během
Máňa a Lojza – rok 2 – Lojzova pomsta

„To jsem to pěkně nastrojila“, libuje si Máňa. „Lojza je zlatíčko, stačí trošku zadupat nožičkou a už dělá, co se mu řekne.“ Zatímco si takhle libuje, přemýšlí Lojza, jak by jí to běhání osladil. Googluje si po netu a při tom se dostane i na stránky PIMu. „A hele“, ušklíbne se, „to by nemuselo být marný. Jen počkej Máničko, jak ty na mě,tak já na tě, propotíš nejedny gatě :)“. Jen si to řekne, začne se chechtat jak pominutej a hned vyplňuje přihlášku Máni do Women´s Challenge. „Věčná začátečnice, to je ta správná volba“. Vyplní a odklepne. Ve chvíli, kdy se objeví: děkujeme vám za vaše přihlášení, si uvědomí: „Jsem to kus vola, vždyť já budu muset běhat s ní!“ Zavře počítač a šourá se do kuchyně.

Miloš Škorpil, 6. 9. 2010, 10640×

Máňa a Lojza – rok 2 – zase od začátku

Začínáme s během
Máňa a Lojza – rok 2 – zase od začátku

S Máňou a Lojzou jsme se rozloučili, je tomu skoro rok – možná si ještě vzpomenete, jak je běh osvítil a vydali se Pařížskou, a pak dál a ještě dá …, tehdy to vypadalo, že jejich běh nikdy neskončí. Ale znáte to, endorfiny a prvotní probuzení vyprchá a člověk homo sapiens liny znovu upadne do starého dobrého stereotypu. Takže rok se s rokem sešel a Máňa s Lojzou jsou znovu na začátku, vlastně ne na úplném začátku, už jsou trošku poučení, ale uvidíme, uvidíme …

Miloš Škorpil, 5. 9. 2010, 11200×

Máňa a Lojza – den poté

Začínáme s během
Máňa a Lojza – den poté

Autor kreseb: Mirek Vostrý

Je neděle ráno, Máňa a Lojza, oblečeni do běžeckých souprav adidas a Mizuno, jdou ruku v ruce pomalu Pařížskou ulicí a v hlavě jim běží každému jiný a přesto stejný film. Včerejší den byl pro ně výjimečný, nejen tím, že běželi svůj první opravdový běžecký závod, ale i proto, že poznali, že se dá žít úplně jinak, než jak žili dosud.

Miloš Škorpil, 13. 9. 2009, 34953×

Máňa a Lojza – den závodní – den, kdy našli nový smysl života, ale ještě o tom neví

Začínáme s během
Máňa a Lojza – den závodní – den, kdy našli nový smysl života, ale ještě o tom neví

Autor kreseb: Mirek Vostrý

Celý týden chodil běhat Lojza dřív než Máňa. Dneska si ale pořadí vymění. adidas běh pro ženy startuje v 19:30 a hodinku po něm vybíhají na trať Birelláci – chlapáci – prostě běží se Birell běh a ten i ten nejpomalejší chlap musí zvládnout do jedné a půl hodinky, protože pak nastane v Praze noční klid. Prostě tak to je, noční klid musí ctít všichni, dokonce i supící davy běžců.

Miloš Škorpil, 12. 9. 2009, 25083×

Máňa a Lojza – den do startu – krucipísek, kam jsi to dala

Začínáme s během
Máňa a Lojza – den do startu – krucipísek, kam jsi to dala

Autor kreseb: Mirek Vostrý

Po včerejším odpočinkovém dnu už je Lojza celý natěšený na dnešní vyběhnutí, v podstatě se dá říci, že už nemohl ani dospat, takže budík vypnul dříve než začal vyzvánět. V klidu se oblékl, po vzoru Máni si udělal vodu s citrónem a dokonce jí s chutí vypil. Nasadil si hrudní pás, připnul Suunta na zápěstí. Ještě předtím, než vyšel z bytu, se na sebe podíval do zrcadla a zdálo se mu, že ten melounek se mu nějak zmenšil. „Až se vrátím, musím si stoupnout na váhu,“ umínil si.

Miloš Škorpil, 11. 9. 2009, 23467×

Máňa a Lojza – dva dny do startu – zajdeme raději do kina

Začínáme s během
Máňa a Lojza – dva dny do startu – zajdeme raději do kina

Autor kreseb: Mirek Vostrý

Večer se Lojza dlouho v horečce převaloval, nemohl pořádně zabrat a tak Máňa vzala jedno prostěradlo, namočila ho ve studené vodě, Lojzu svlékla a do toho mokrého a studeného prostěradla jej zabalila jako malé dítě. Ani se moc nebránil, i když ho to nejdříve pěkně rozklepalo. Za deset minut bylo po horečce. Znovu na sebe natáhl pyžamo a usnul spánkem spravedlivých. Ráno nemusel jít běhat, dneska měl volno a tak si mohl hodinku přispat. Už to potřeboval jako sůl. Máňa se dnes ukázala jako milující manželka. Vstala s ním a než se stačil v koupelně zcivilizovat, už vypadal spíš jako fousatej kozel, než něžný beránek, tak mu udělala oblíbenou anglickou snídani – hemenex z bio šunky a bio vajíček a k tomu nakrájela celozrnný chleba, který namazala silnou vrstvou bio másla. Všechno přesně tak, jak to má rád.

Miloš Škorpil, 10. 9. 2009, 18420×

Máňa a Lojza – tři dny do startu – sacharidy, bílkoviny, tuky

Začínáme s během
Máňa a Lojza – tři dny do startu – sacharidy, bílkoviny, tuky

Autor kreseb: Mirek Vostrý

Uprostřed nejtvrdšího spánku budí, právě když se vyvaluje na sluníčku a usrkává suché Martini, Lojzu řev budíku. Prosluněná pláž a Martini mizí a na scéně se objevuje chlap s pilou, který jde po něm. Probudí se celý zpocený a rozklepaný, jak se mu pokoušel z posledních sil uniknout. Nakonec se mu to jen tak tak podařilo. Probouzející se hlava zachytila poslední myšlenku: „Ještě, že jsem se dal na to běhání, to mi zachránilo život!“

Miloš Škorpil, 9. 9. 2009, 20732×

Máňa a Lojza – čtyři dny do startu – kontrolka

Začínáme s během
Máňa a Lojza – čtyři dny do startu – kontrolka

Autor kreseb: Mirek Vostrý

4:30, budík neúnavně vyzvání. Lojza ho jako ve snách zaklapne. Vůbec si nedokáže představit, že by měl vstát. Necítí nohy, necítí ruce, prakticky necítí celého člověka. Na hlavě má bouli jako zeměkouli. Jde do koupelny, chrstne na sebe studenou vodu. To ho probere k životu. Natahuje na sebe běžecké oblečení, nějak nemůže trefit správné ruce a nohy do správných rukávů a nohavic. Když to na sebe natáhne, připadá si nějak divně, bodejď by ne, když to má všechno předem dozadu. Znovu to sundá a oblékne – tentokrát už správně. Oblékáním se mu rozproudila krev, taky trošku toho adrenalinu se vylilo a tak už se cítí konečně lépe a je připraven vyběhnout.

Miloš Škorpil, 8. 9. 2009, 15425×

Máňa a Lojza – pět dní do startu – rána do palice

Začínáme s během
Máňa a Lojza – pět dní do startu – rána do palice

Autor kreseb: Mirek Vostrý

V pondělí ráno zadrnčí na Lojzově nočním stolku budík. Za okny je ještě tma. Ručičky budíku ukazují půl páté. Lojza přemýšlí: „Mám jít běhat? Nemám jít běhat?“ Nakonec se donutí vstát. Oblékne si funkční triko, melounek se mu v něm krásně vyšpulí, oblékne si dlouhé elasťáky, natáhne běžecké ponožky, kolem hlavy uváže čelenku, v předsíni si obuje zbrusu nové boty a vyráží do ještě nočních ulic.

Miloš Škorpil, 7. 9. 2009, 16383×

Máňa a Lojza  – se rozhodli začít běhat

Začínáme s během
Máňa a Lojza – se rozhodli začít běhat

Autor kreseb: Mirek Vostrý

Máňa a Lojza se procházeli, ruku v ruce, podél řeky. Byl takový ten správně melancholický večer, kdy se v hlavě líhnou nejpošetilejší nápady. Usedli do trávy, pozorovali líně tekoucí řeku a je docela možné, že právě ta líně tekoucí voda jim vnukla myšlenku – něco ve svém životě změnit.

Miloš Škorpil, 6. 9. 2009, 22749×

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků