logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

1000 mil okolo České republiky

Den pátý… Vysoké Mýto – Litovel

Pomáhej během
Den pátý… Vysoké Mýto – Litovel

Jsou tři hodiny ráno, jsme doma a  mohlo by se zdát, že pro nás už je po všem, ale není… ani zdaleka. Moc bychom si přáli, aby vše zapadlo do sebe a na každou etapu běhu se někdo našel, aby zkrátka „bryndáčky" doběhly do Košic:-).

Miriam Plachá, 2. 10. 2013, 13670×

Žízeň po běhu

Pomáhej během
Žízeň po běhu

Žízeň po běhu má dva rozměry. První znamená, že jsi podcenil pitný režim a když doběhneš, máš v ústech sucho a vyprahlo, motá se ti hlava a jsi celkem mimo. Druhý znamená, že jsi buď dlouho neběhal a svrbí tě nohy, jen jen vyběhnout, nebo že z nějakého důvodu zrovna běhat nemůžeš – prostě máš běžecký absťák.

Miloš Škorpil, 2. 10. 2013, 13439×

Život po životě aneb nebojte, ještě se to balit nechystám, ještě vás budu dlouho honit

Pomáhej během
Život po životě aneb nebojte, ještě se to balit nechystám, ještě vás budu dlouho honit

Snad každý z nás si položil otázku: „Co se stane, co tu zůstane z toho, co dělám, až tu nebudu?" Já už vím, že vše poběží dál, tedy že ti i ty, co jsem motivoval k běhu, to nezabalí a poběží dál a nejen, že poběží, oni si z toho, co dělám, co je tím i učím, vezmou mnohem víc, vlastně si z toho vezmou úplně všechno. Budou se během radovat, naplňovat, posilovat, a zároveň budou skrze běh pomáhat jiným. No není to krása, tohle dostat za tak nepatrnou oběť, jako je nemít sílu dokončit něco, co jsem začal?

Miloš Škorpil, 1. 10. 2013, 12351×

Pata je pohybové ústrojí, za které… zbytek vám poví Františka sama

Pomáhej během
Pata je pohybové ústrojí, za které… zbytek vám poví Františka sama

Zažívám ještě první den Milošovy cesty, a už čtu na BŠMŠ o tom druhém. Kilometrů z Paty do Chebu jsem dala jen 17, ale těch emocí!!! Přepočteno na maratony, tak minimálně 3!!! Zatím jsem ještě žádný neuběhla, jen půlku, často mívám ale pocit, že ano. Zasvěcení kolem vošky vědí proč.

Lucie Poláková, 30. 9. 2013, 15485×

Nejtěžší, nejlepší rozhodnutí aneb Aš – Košice pro „Achillovu Patu“ běží dál

Pomáhej během
Nejtěžší, nejlepší rozhodnutí aneb Aš – Košice pro „Achillovu Patu“ běží dál

Běžet, neběžet? Myslet na sebe nebo se snažit silou mocí udržet chod událostí pod kontrolou? Být hybatelem nebo se nechat tím, cos rozhýbal, převálcovat? Pochopí ostatní, že Ty, nezdolný, neunavitelný, železný…, prostě nemůžeš? Jedna otázka za druhou se rojí v hlavě a ty víš, že to má jedinou správnou odpověď. Ty se ji však všemožně bráníš přijmout!

Miloš Škorpil, 29. 9. 2013, 18254×

1000 mil okolo ČR – Znojmo, vidím tě dvojmo a cíl je náš

Ultramaraton
1000 mil okolo ČR – Znojmo, vidím tě dvojmo a cíl je náš

Tak poslední ráno, kdy se navlékáme do běžeckého. Ve vzduchu je cítit očekávání, ale i trocha smutku, že něco neskutečného končí. Sakra, co já budu zítra a ty dny následující dělat? Naštěstí na meditování nemáme moc času. Dnes nás sice čeká jen 60 km, ale zase to musíme zvládnout do 16.00.

Miloš Škorpil, 24. 9. 2013, 9699×

1000 mil okolo ČR  – E.T. chce do Znojma, aneb už nám hrabe

Ultramaraton
1000 mil okolo ČR – E.T. chce do Znojma, aneb už nám hrabe

Vybíháme z Líčova ve čtyřech. Pavlína Hanušová, Petr Syblík, Martin a já. Za chvíli za sebou slyším: „E.T. chce do Znojma, E.T. chce do Znojma." Pomalu se přidávám a tak se tato věta čím dál tím častěji ozývá z míst, jimiž probíháme. Hrabe nám, a není se co divit, po tom všem, s čím jsme se museli za těch šestnáct dní poprat. Absolvované kilometry z toho byly to nejlehčí.

Miloš Škorpil, 23. 9. 2013, 8771×

1000 mil okolo ČR – kouzlící příroda

Ultramaraton
1000 mil okolo ČR – kouzlící příroda

Ráno nám nachystala příroda úchvatné divadlo. Lehký mlžný opar prosvěcovalo slunce. Na stromech, keřích a dalších rostlinách se třpytily tisíce pavučin. Jednotlivé kopečky se před námi ukazovaly pokaždé trochu jinak, podle toho, jak zrovna jimi profoukl vítr. Nevěděl jsem, jestli mám běžet, nebo fotit. Nakonec jsem se rozhodl pro první, protože teplota vzduchu byla jen 4 stupně a tak jsem se chtě nechtě musel zahřát během.

Miloš Škorpil, 21. 9. 2013, 13266×

1000 mil okolo ČR – den štěstí

Ultramaraton
1000 mil okolo ČR – den štěstí

Po sedmé ráno rozespalí opouštíme Tachov a lehkým krokem míříme do Boru u Tachova, kde budeme mít za sebou 1000 km. Tuhle metu zdoláváme v 9:25. Na oslavu zamíříme do solária na kafe a madlenku.

Miloš Škorpil, 20. 9. 2013, 10642×

1000 mil okolo ČR  – Miloš, běžec na houby

Ultramaraton
1000 mil okolo ČR – Miloš, běžec na houby

Ráno vybíháme z Kraslic za lehce sychravého počasí. Teplota je však příjemná a tak dosti lehce zdoláváme své první kilometry. Že to bude den zajímavý na zážitky nejrůznějšího druhu naznačuje již to, že nacházím krásného křemeňáka.

Miloš Škorpil, 19. 9. 2013, 11312×

1000 mil okolo ČR – Krušné hory si nic nezadaly se svým jménem

Ultramaraton
1000 mil okolo ČR – Krušné hory si nic nezadaly se svým jménem

Ráno jsme vyrazili jako obvykle po sedmé hodině, abychom ukrojili další díl z našeho svátečního koláče. Po cca 20 km běhu se dostáváme k Prosečnické přehradě. Podle plánu bychom ji měli mít na levé straně. Těsně před ní se rozvinula mezi mnou a Martinem plodná diskuze. „Hele, Martine, tu přehradu budeme mít zprava?" „Ne, zleva." „A proč ji teda máme zprava?" „Tak to nevím, ale máš pravdu, je zprava.“

Miloš Škorpil, 18. 9. 2013, 9398×

1000 mil okolo ČR – tak sláva, taky jednou za světla v cíli!

Ultramaraton
1000 mil okolo ČR – tak sláva, taky jednou za světla v cíli!

Dnes to byl naprosto pohodový den. Začal tím, že jsme zaspali. Divil jsem se, že hodinky nezapípaly v šest, ale jinak jsem si říkal, že to tak prostě má být. Zapípaly v sedm. Holt jsem si je včera večer zapomněl přeřídit na šestou.

Miloš Škorpil, 17. 9. 2013, 8637×

1000 mil okolo ČR- veselá mysl půl zdraví

Ultramaraton
1000 mil okolo ČR- veselá mysl půl zdraví

Za šest dnů prý Bůh stvořil tuto zem a sedmý den odpočíval po své práci. Ten se měl, nás zítra opět čeká tvrdá práce, snad čítající jen 88 km. Aspoň tak uvádí itinerář na zítřek.

Miloš Škorpil, 15. 9. 2013, 9387×

1000 mil okolo ČR – když nevíš, kam dál, zeptej se na cestu toho, kdo ji zná

Ultramaraton
1000 mil okolo ČR – když nevíš, kam dál, zeptej se na cestu toho, kdo ji zná

Konečně se k nám někdo přidal. Z Opavy se za námi vydaly Jarka Pokorová a Šárka Koubová. Hned na startu si nás rozdělily, Jarka běžela se mnou a Šárka s Martinem. Kromě toho, že jsme měli společnost, nám holky pomohly i znalostí trati. Obě s námi zvládly 64 km, a to dosud zatím nejvíce uběhly maraton.

Miloš Škorpil, 14. 9. 2013, 8414×

1000 mil okolo ČR – blbý a blbější

Ultramaraton
1000 mil okolo ČR – blbý a blbější

Tak konečně jdeme na pořádné hory a ne na ty nudné roviny. To jsme si mysleli ještě před vyběhnutím. Svůj názor si upravujeme hned po vyběhnutí, kdy nás znenadání překvapí Čertův mlýn. Kdo by čekal, že tak pojmenovali kopec, který má 1250 m nad m. Skoro se to nedalo jít, natož pak běžet. Při sbíhání si Marin vyhazuje kotník. Většinou si raději vyhazuje z kopýtka, ale dnes to je kotník. Naštěstí se to srovnalo. Běžíme každý sám. Je to tak lepší, neboť nás nestrhává tempo druhého a člověk si tak lépe vyhoví.

Miloš Škorpil, 13. 9. 2013, 8317×

1000 mil kolem České republiky – když kufr, tak ať stojí za to!

Ultramaraton
1000 mil kolem České republiky – když kufr, tak ať stojí za to!

V 6:30 vybíhá z Lednice Milan, my s Martinem ho následujeme v 7:30. Ráno je nádherné, trošku chladnější, ale rosa třpytící se v jasných slunečních paprscích nás přímo nabíjí. Milana dobíháme už po 20 kilometrech, „nějak brzo“, říkám si. V jednu chvíli to skutečně vypadá jako závod. Rozestupy mezi námi jsou asi 50 metrů. Stačí však trocha vody a bláta a najednou mám 5 minut náskok a Milan se ztrácí.

Miloš Škorpil, 11. 9. 2013, 9660×

1000 mil okolo České republiky

Ultramaraton
1000 mil okolo České republiky

V září roku 2006 jsem se zúčastnil běžeckého závodu kolem České republiky. Z původně přihlášené desítky závodníků jsme se na start nakonec postavili jen 3. Záhy jsme zůstali na trati jen s Martinem Hunčovským. Doprovod nám dělala početná skupina cyklistů a ti, co se k nám přidávali. Dnes už na to rád vzpomínám, i na ty chvíle, kdybych pořadatele nejraději zabil. Proč, to se dozvíte z dalších pokračování. I tehdy jsem totiž psal den co den o tom, co nás kde potkalo, kde jsme bloudili a tak. Vycházelo to na behej.com, ale na Běžecké škole to má premiéru, kterou jsem načasoval právě 16 dní před svým výběhem z Aše do Košic, abych vás trošku rozehřál.

Miloš Škorpil, 10. 9. 2013, 11445×

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků