logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Zaběhni maraton s Milošem pod 4 hodiny

Maraton zaběhne kdokoli

Příběhy těch, kteří se přihlásili, a měli to štěstí, že byli vybráni, aby uběhli s Milošem maraton pod 4 hodiny.

Partnery akce jsou:

Salminng

Superlife

Běžecká škola

Účastníci projektu

Eva Bláhová

Jakub Kolomičenko

David Grygar

Daniel Fojtík

Radek Švajcr

Radka Hanáková

Eva Rychterová

Martin Richtetr

Petra Šimůnková

Jiří Hlaváč

Natalie Bartosova

Marie Maňasová

Václav Dvořáček

Lucie Kohoutova

Jiří Macourek

Magdalena Štěpková

Simona Pancíř Švarcová

Miroslav Drlík

Dana Müller

Jiří Kollarov

Jednotlivé články účastníků projektu:

Maraton zaběhne kdokoli

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny
Maraton zaběhne kdokoli

Přijde vám to jako titulek z bulváru? A já to přitom myslím vážně. A hned vám i řeknu proč. Tedy, hned.., jen co se k tomu dostanu.

Jiří Hlaváč, 8. 5. 2016, 9512×

Jak jsem si oblíbila neoblíbené fitness

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny
Jak jsem si oblíbila neoblíbené fitness

Běhání nemá být jenom o běhání. To je jasné a říkají to všichni učení a zkušení. Přísluší se zařadit i jiný sport jako je posilování. Nicméně pro mě to bylo tabu. Při sportování nemám ráda uzavřený prostor, potřebuji volné pole působnosti, neomezené hranice a nikde nekončící obzory. A když mám ráda běhání, tak proč bych měla čas trávit v uzavřeném prostoru a zmítat se na přístrojích nebo mezi nimi.

Dana Müller, 30. 4. 2016, 5390×

Trénink na maraton pod 4 hodiny vrcholí, aneb kde je ta běžecká „nirvána“?!

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny
Trénink na maraton pod 4 hodiny vrcholí, aneb kde je ta běžecká „nirvána“?!

Když jsem psal svůj první blog pro Běžeckou školu, tak jsem se rozepsal o zranění a trablech s tím spojených. Dnes v dubnu je vše jinak:-). Mám za sebou 4 měsíce tvrdého tréninku a první závodní test na Pražském 1/2maratonu, kde jsem si splnil cíl, doběhnout do 1:45 h. Ověřil jsem si, a to nejen já, že tréninkový plán stanovený Milošem Škorpilem funguje a z plného tréninku se dá zaběhnout krásný čas.

Daniel Fojtík, 20. 4. 2016, 7406×

Jdeme do finiše. Poslední čtyři tréninkové týdny do maratonu!

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny
Jdeme do finiše. Poslední čtyři tréninkové týdny do maratonu!

Začal 20. týden našeho tréninkového plánu a my jdeme s přípravami na den „M" do finále. Když jsem v listopadu uviděla tabulku s rozepsanými 24 týdny – tréninky 4x v týdnu, plno čísel a zkratek, které mi ne vždy byly jasné a na konci červeně svítilo slovo MARATON, polil mě pot a já si začala uvědomovat, do čeho jsem se to pustila.

Magdaléna Štěpková, 14. 4. 2016, 8240×

První ostrý test na půlmaratonu

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny
První ostrý test na půlmaratonu

Nastalo nám jaro, a to znamená, že datum maratonu, a tedy cíle našeho snažení, se neúprosně blíží. Kromě tohoto Damoklova meče, který visí nad našimi hlavami, má jaro několik nesporných výhod. Jednak už je déle vidět a já si můžu odškrtnout další zimu, kdy jsem si „nestihl" koupit čelovku a odložit tento úkon na neurčito, a taky už jsou pro běh daleko příznivější teploty a nemusíme při běhání vypadat jako panáček michelin. Kromě toho je příchod jara pro celou řadu běžců spojen s pražským ½maratonem.

Jakub Kolomičenko, 5. 4. 2016, 7120×

Co mě na běhání tak fascinuje

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny
Co mě na běhání tak fascinuje

Přemýšlela jsem, co mě na běhání nejvíce fascinuje. Jistě je to samotný pohyb, splynutí s přírodou, oproštění se od každodenních problémů… Jsem ale tak trochu soutěživec a to, co mě na běhu asi nejvíce baví, je ta možnost uběhnout stále více a více, tedy to nikdy nekončící překonávání sama sebe…

Natálie Bartošová, 10. 2. 2016, 6920×

Maraton s Milošem pod 4 hodiny . JÁ vs. já aneb osobní zpověď

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny
Maraton s Milošem pod 4 hodiny . JÁ vs. já aneb osobní zpověď

Proč jsi do toho šla – maraton pod 4 hodiny, nejsi na to moc pomalá, resp. líná?

Víš přece, že mám ráda výzvy, proto. A maraton je pro mě magické slovo a mít ho pod 4 hodiny, to je něco víc!

Dana Müller, 5. 2. 2016, 5227×

Myšlenkový abecední MARATON

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny
Myšlenkový abecední MARATON

Když jsem se před rokem a něco málo rozbíhala (myslím tím opravdový běh a ne ty pokusy, které jsem do té doby provozovala) podle tréninkového plánu, s těmi nejlepšími možnými instrukcemi od Miloše v rámci Women´s Challenge 2015, byla jedním z dotazů účast na Pražském maratonu. Tehdy to ve mně vzbudilo úsměv a něco tak nepředstavitelného, že jsem to jednou čarou přeškrtla a tím v podstatě smetla ze stolu. Hotovo, nejsem blázen! Mým cílem bylo naučit se dobře běhat a zkusit nějaký ten závod… ačkoli zdůrazňuji, nejsem závodní typ.

Simona Pancíř Švarcová, 5. 2. 2016, 6003×

Jak brouk Pytlík začal běhat

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny
Jak brouk Pytlík začal běhat

Jsem tak trochu brouk Pytlík, co dělá plno věcí, ale nejvíce se věnuji muzice, biologii a sportu. Aktivně jsem dělal 15 let karate a hraji na kytaru a ukulele ve dvou country kapelách. Běhal jsem kdysi v rámci zvyšování fyzičky 3x týdně cca 5-10 km. Po třicítce jsem si připadal již moudřejší a říkal jsem si: "Nemusím se tak honit, budu spíš honit (teda trénovat) děcka“.

Jiří Kollarov, 3. 2. 2016, 6741×

Dám si MARATON

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny
Dám si MARATON

Pane vrchní, dala bych si prosím maraton! A jaký byste si přála? No, líbil by se mi ten za čtyři, tedy pod čtyři! Dobrá, píšu si tedy: "Jeden maraton pod čtyři" Do projektu jsem se přihlásila, abych si jako milovnice netradičních dárků ke svým nadcházejícím 40. narozeninám jeden takový dala sama – MARATON.

Magdaléna Štěpková, 2. 2. 2016, 5810×

Léčba během

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny
Léčba během

První výběh po měsíci bez běhu. Ostatní ze skupiny už nakládají vytrvalostní kilometry směrem k půlmaratonu, valí logy a tepovky na Facebooku, radují se z appky a bot. (Ještě že skrz nápor práce nemám skoro kdy FB sledovat a závidět.) Já: boty stále ještě v Karlíně k vyzvednutí; od půlky prosince průdušky kašlíček, rýmička (oč laboratorně nevysvětlitelnější, o to vytrvalejší a odolnější všem metodám, od ležení doma přes destiláty po ATB), se kterou mám problém vyjít svá 4 patra domů, natož vyrazit byť na pár kilometrů ven; tělesná degradace následkem svátečních oslav; rozmrzelost z nedostatku pohybu (protože běh je především mentální cvičení).

Lucie Kohoutová, 1. 2. 2016, 6417×

Moje maratonská cesta aneb jak (ne)trénovat podle plánu

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny
Moje maratonská cesta aneb jak (ne)trénovat podle plánu

Píše se únor 2008 a můj partnerský vztah není ideální. Tak se při čtení časopisu Run v mé hlavě zrodí těžko uvěřitelná myšlenka. Do této doby jsem „uběhl" maximálně 5 km v kuse a za měsíc potřebuji uběhnout půlmaraton, abych se mohl přihlásit do soutěže o startovné na maraton v New Yorku. Času na trénink už moc není. Téměř bez přípravy vyrážím na start svého prvního půlmaratonu. Doběhnu na 17. kilometr a pak už se jen trápím. Ale cílovou bránu vidím v čase kolem 2 hodin a 10 minut a tudíž je cíl splněn. Hlásím se do soutěže a začínám pravidelně trénovat. Zjistil jsem, že je to potřeba.

Jiří Macourek, 30. 1. 2016, 6019×

Když se rozeběhne sto sedm kilo živé váhy

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny
Když se rozeběhne sto sedm kilo živé váhy

Je zima roku 2007, krásné slunečné dopoledne na lomu Jesenný, stojím a zírám na díru v ledu, kam se mám zanořit za svým buddym. Nejde to, právě jsem svých 107 kilo živé váhy zadýchal při nazouvání ploutví, srdce mám v krku, mohutně funím. Toto byl okamžik, kdy padlo rozhodnutí přestat kouřit, zbavit se nadváhy a udělat něco se svojí fyzickou kondicí.

Václav Dvořáček, 28. 1. 2016, 5832×

Jsem zamilovaná. Z lásky k horám – běhám

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny
Jsem zamilovaná. Z lásky k horám – běhám

Díky horám, lezení, skialpům a túrám jsem si zamilovala běh. Jsem prostě uštvaná matka, co běhá. Profesí IT business. Pohyb potřebuju k životu. Běhám, protože mě to baví a nabíjí.

Eva Bláhová, 26. 1. 2016, 6836×

Běh odsunul v mém životě motokros na druhé místo

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny
Běh odsunul v mém životě motokros na druhé místo

Mé běhání začalo před pěti roky, kdy jsem ho zařadil jako doplňkový sport do zimní přípravy na motokrosovou sezónu. I když se zdá, že se člověk na motorce jenom vozí, je to ve skutečnosti sport značně náročný na fyzickou kondici. Po absolvování závodu se mi ruce a nohy klepaly od naprostého vyčerpání jak sulc, a s vyplazeným jazykem a s pocitem na zvracení jsem lapal po dechu. Tedy nic moc...

Martin Richter, 24. 1. 2016, 4766×

Život neběží vždycky podle (tréninkového) plánu

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny
Život neběží vždycky podle (tréninkového) plánu

Místo: Hradec Králové. Datum: 11. října 2015. Pár minut po patnácté hodině jsem na jednačtyřicátém kilometru prvního hradeckého maratonu. Jsem už unavená, metry se neuvěřitelně vlečou a nohy musím přemlouvat, aby to ještě nevzdaly. Na povzbuzující pořadatele a diváky se snažím usmívat, moc běžcům pomáhají. Dalších pár metrů můžu odškrtnout. Levá, pravá, ještě kousek... Už je jasné, že tento maraton dokončím. Hurááá. Měl by to být úžasný, opojný pocit. Bohužel, jak stoupám v posledních metrech na Malé náměstí, vím, že jedna věc je špatně. A to je i důvod, proč si po proběhnutí cílové čáry sedám a rozbrečím se jako malá holka. Na časové tabuli totiž svítí čas 4:00:29. Nedala jsem to.

Eva Rychterová, 23. 1. 2016, 7009×

Od kilometru k maratonu

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny
Od kilometru k maratonu

Vyrostla jsem ve Valašském Meziříčí v srdci Beskyd. Jediné sporty, které jsem v dětství provozovala, byly volejbal a od mých čtrnácti let pak bojové umění aikido, kterému jsem s menšími přestávkami věrná dodnes. S během jsem se setkala až na střední škole, kdy jsme povinně museli uběhnout 1500 metrů, a pamatuju si jen, že jsem více než polovinu trati šla a v cíli bylo téměř všem spolužákům, včetně mě, špatně.

Radka Hanáková, 22. 1. 2016, 6761×

Navždycky jsou pro mě endorfiny důležitější než vteřiny

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny
Navždycky jsou pro mě endorfiny důležitější než vteřiny

Je první máj roku 2013, mám svých zasloužených devadesát sedm kilo „živé“ váhy. Živé dávám do uvozovek proto, že života ve mně moc není. Jsem v kanceláři, popíjím a jím všechno, co mi přijde pod ruku. V té druhé ční věčně žhavé cígo. Ne, nelíbí se mi to, nelíbí se mi ani to, že ručička na váze se neúprosně blíží k metráku. Říkám si: „Musíš zůstat ‚docent‘, přes cent už by bylo nechutný.“ Je rozhodnuto, spasit mě musí běh.

Radek Švajcr, 21. 1. 2016, 8516×

Běžcova černá můra – postel!

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny
Běžcova černá můra – postel!

Můj blog o tréninku na maraton bude o běhání, i když se podíváme taky do postele. Za chvilku pochopíte, jak je to úzce propojené.

Daniel Fojtík, 20. 1. 2016, 6450×

Můj Zimní běh na Blaník aneb 3500 pomyslných schodů k vrcholu

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny
Můj Zimní běh na Blaník aneb 3500 pomyslných schodů k vrcholu

Dva měsíce příprav na maraton jsou za mnou. Trénink od Miloše začíná nabírat na intenzitě, naskakují kilometry a přibyly intervalové silové běhy. V rámci maratonského tréninku jsem si zaběhl první letošní závod, do kterého jsem se přihlásil ještě před vstupem do projektu – půlmaraton Zimní běh na Blaník. Dle pořadatelů se jedná o extrémní běžecký závod k rozhledně na Velkém Blaníku. Extrémem je míněno zimní počasí, délka 21,1 km a nastoupaný výškový rozdíl cca 623 m.

David Grygar, 19. 1. 2016, 4587×

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny. První měsíc přípravy

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny
Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny. První měsíc přípravy

Tak první měsíc přípravy na maraton je za mnou a dalších 5 přede mnou. No, utíká to pěkně. Co se změnilo za ten měsíc? Změnilo se toho dost, alespoň v mém běžeckém životě. Předně jsem si vyzvedl nové boty, kterým jsem zpočátku úplně nevěřil (resp. jsem o nich nikdy neslyšel) a zahodil svoje „fajvky“, kterým jsem tak důvěřoval. Se změnou bot přišla i značná změna běžeckého stylu, z části způsobená Milošovými radami, ale nebojím se říct, že zčásti to bylo způsobené i změnou bot. Třetí obrovská změna přišla s tréninkovým plánem, který byl (pro mě v té době) zcela nepochopitelně rozepsán podle tepové frekvence a ne podle tempa.

Jakub Kolomičenko, 6. 1. 2016, 7418×

První den tréninku a už jsem pozadu

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny
První den tréninku a už jsem pozadu

Tak a je to tady – 1. prosinec 2015, to je ten slavný den, kdy jsem měl začít svoji přípravu na uběhnutí maratonu pod 4 hodiny. A hádejte co? Místo toho piji horký čaj a místo běžeckých bot mi dělá společnost modafen a teploměr a horečka. Takhle jsem si ten začátek úplně nepředstavoval. Trošku mi to připomíná ½ maraton, který jsem běžel na konci léta v Ústí nad Labem, to jsem si hned při prvním tréninkovém běhu na 10 km v lehoučkém tempu zranil nohu a když už to začínalo vypadat dobře a já mohl začít trénovat, tak pro jistotu i tu druhou. No snad tohle bude jiný příběh…

Jakub Kolomičenko, 3. 12. 2015, 7349×

Ježišmarja, jsem tam! Aneb jak jsem strávila oznámení, že budu muset uběhnout s Milošem maraton pod 4 hodiny

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny
Ježišmarja, jsem tam! Aneb jak jsem strávila oznámení, že budu muset uběhnout s Milošem maraton pod 4 hodiny

Je studené úterní ráno. Čekám na obchodní schůzku, brouzdám po netu a z letargie mě vytrhne článek Zaběhni maraton s Milošem pod 4hodiny.

Eva Bláhová, 3. 11. 2015, 5961×

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny – je vybráno!

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny
Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny – je vybráno!

Při přípravě a těsně před vyhlášením akce ZABĚHNI S MILOŠEM MARATON POD 4 HODINY vládla v řadách partnerů projektu mírná nervozita. Co budeme dělat, když se těch 10 lidí nepřihlásí? Osobně jsem tuhle obavu nesdílel, i když přeci jenom je to jiné, když přihlášení musí kromě svého nadšení do projektu vložit i nemalou hotovost a běhat v obuvi, kterou třeba ještě dosud nevyzkoušeli.

Miloš Škorpil, 30. 10. 2015, 6920×

ZABĚHNI S MILOŠEM MARATON POD 4 HODINY!

Zaběhni s Milošem maraton pod 4 hodiny
ZABĚHNI S MILOŠEM MARATON POD 4 HODINY!

Zdokonal svůj běžecký styl, trénuj podle profesionálně sestaveného plánu a zaběhni maraton v Praze pod čtyři hodiny pod přímým dohledem Miloše Škorpila.

bezeckaskola. cz, 27. 10. 2015, 9830×

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků