logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Milan Janoušek

Milan Janoušek foto

Od první třídy až do 18 let jsem hrál fotbal za AFK Kolín. Trenéři mě nasazovali zpravidla jako"hlídacího psa" na soupeřovy útočníky, které jsem měl za úkol strážit vytrvale po celých 90 minut hry. Právě vytrvalý běh byl moji nejsilnější výbavou. To je však na fotbal docela málo.
K soutěžnímu běhu jsem dostal šanci poprvé přičichnout během ročních studií v USA, kde jsem byl členem cross-country (přespolního) a track (atletického) týmu. Po návratu do republiky jsem se začal systematicky připravovat na pražský půlmaraton, který jsem absolvoval v letošním roce (2010).
V současné době studuji žurnalistiku a práva na Univerzitě Karlově a chystám se na květnový maraton. Běhání je pro mne únikem ze všedního dne, radostí z pohybu, endorfinovou továrnou a prostředkem, kterým poznávám sebe i okolí.
Myslím, že každý člověk má dělat to, na co stačí, Benjamin Franklin k témuž poznamenal:"I never knew a man who was good at making excuses who was good at anything else" :)

Přehled článků autora

Moje cesta k maratonu

Začínáme s během
Moje cesta k maratonu

Jmenuji se Milan a víkendu jsem se ve dvaceti letech postavil na start svého prvního maratonu. Běhání jsem se nikdy závodně nevěnoval, nicméně jsem až do 18 let hrál fotbal, na úrovni krajského…

Milan Janoušek, 10. 5. 2011, 6 komentářů

Je člověk předurčen k běhu – není běh pro člověka náboženstvím či drogou

Běžecká literatura
Je člověk předurčen k běhu – není běh pro člověka náboženstvím či drogou

Když pračlověk slezl ze stromu, aby se pustil do prvního vytrvalostního závodu a uštval antilopu, zvítězil tak v přírodním výběru, stal se běžcem. Člověk je zřejmě nejvytrvalejším tvorem na planetě.…