logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Běhání po Smrčině a nejen po ní

Běhání po Smrčině a nejen po ní

Být u zrodu něčeho nového je vždy svátost. Být u zrodu nového běžeckého závodu, poutnické akce a cyklistické projížďky – to vše v jednom a v rámci Plesenského půlmaratonu, nové akce konané u nás na západočeském pomezí mezi hvozdy Smrčiny, v dalších zapomenutých místech západočeského pohraničí, to je radost.

obrázek

Upřímně se musím přiznat, že povědomí, že se kousek od Františkových Lázní nachází přírodní park Smrčina, jsem měl, ale dosud jsem neměl čas se tam podívat a nebýt pozvání Zdeňka, že se tam koná půlmaraton, který spolupořádají Plesná, Bad Brambach a také lékárníci 95, asi bych se tam tak hned nepodíval. O půlmaratonu jsem nevěděl zhola nic, až ráno jsem si našel na netu pár informací, sbalil běžecké propriety a vyrazil.

obrázek

Den byl jak vymalovaný, i když těsně před startem se obloha začala mírně zatahovat. Akce měla minimální publicitu, spíš mezi místními. Navíc v konkurenci Baroko maratonu či Ústeckého ½maratonu by bylo i při větší publicitě asi těžké na první ročník přilákat pestřejší plejádu běžců a běžkyň, a tak se nás na startu sešlo 5. Jeden Němec, já se Zdeňkem, Eva Kolafová a jeden mladý kluk, který ještě nikdy nic neběžel. Pole chodců a cyklistů však bylo překvapivě silné.

trasa

Dostali jsme do ruky plán trasy, vysvětlení cesty (to jsem samozřejmě neposlouchal – měl jsem s sebou Zdeňka) a byli jsme posláni do Smrčiny.

obrázek

Jako doprovod jsme sebou měli Julinku (Zdeňkovu dceru) a Míšu Schallerovou – dceru pana starosty z Plesné. Holky jely na kole. Po startu jsme se drželi chvíli všichni pospolu, pak jsme nechali Němce běžet dopředu a užívali si krásného dne a krásné přírody. Za Bad Brambachem jsme se asi kilometr vrátili se Zdeňkem pro holky, kterým to do kopců moc nešlapalo. V tu chvíli nás doběhla a předběhla Eva a běžecký elév. Evu už jsme až do cíle neviděli, eléva předběhli asi 8 km před cílem.

Do kopce jsme holky tlačili, z kopce nám vesele odjížděly, prostě idylka. Někde okolo 14. kilometru jsme v lese doběhli dva kluky, co jeli cyklistickou trasu (v plánu měli však jen tu, měřící 12 km, ale někde prostě neodbočili). Jeden z nich toho měl plné zuby, navíc uprostřed lesů, kde nikdy nebyl a nikoho neznal. Tak jsme odtud tlačili do kopce se Zdeňkem každý kola dvě. Ale co, vždyť nešlo o čas, šlo o to si udělat prima den.

obrázek

V této pospolitosti jsme pokračovali dál, otevřely se nám krásné výhledy na kopečky v dáli, když jsme sbíhali k Vacovu, to bylo do cíle už pouhý kilometr, objevil se v dáli hřeben Zelené hory. Prostě nádhera.

obrázek

Přes inzerovaný půlmaraton měřila trasa něco mezi 25 – 26 kilometry. Nutno dodat, že to byla pro mě skvělá příprava na Tour de Tirol, protože nahoru – dolů. Vypotili jsme litry potu, neskutečně si to užili a příště sem určitě přijedu znovu.

diplom

Se Zdeňkem jsme doběhli do cíle ruku v ruce, dostali společný diplom a společný pohár (za 3. místo). Eva Kolafová získala svůj první běžecký pohár a taky vypadala, že ji tahle akce oslovila. Už na místě jsme se domlouvali se starostou Plesné, že tahle akce rozhodně má své místo v bězích bez hranic a že ještě něco více společně ušijeme, tedy Plesenský půlmaraton a Běžecká škola. Takže příští rok si můžete kromě už tradičních běžeckých závodů zaškrtnout, že v polovině září se běží Plesenský půlmaraton.

O téhle nové a krásné akci si můžete přečíst také v článku Plesenský maraton startoval ve Stodole na Smrčině

Miloš Škorpil foto
Běhání po Smrčině a nejen po ní Běhání po Smrčině a nejen po ní Běhání po Smrčině a nejen po ní Běhání po Smrčině a nejen po ní Běhání po Smrčině a nejen po ní Běhání po Smrčině a nejen po ní Běhání po Smrčině a nejen po ní Běhání po Smrčině a nejen po ní

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (10 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví38
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice106
Více času na sebe14
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou35

kde se diskutuje

  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků