logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Běhání po Smrčině a nejen po ní

Běhání po Smrčině a nejen po ní

Být u zrodu něčeho nového je vždy svátost. Být u zrodu nového běžeckého závodu, poutnické akce a cyklistické projížďky – to vše v jednom a v rámci Plesenského půlmaratonu, nové akce konané u nás na západočeském pomezí mezi hvozdy Smrčiny, v dalších zapomenutých místech západočeského pohraničí, to je radost.

obrázek

Upřímně se musím přiznat, že povědomí, že se kousek od Františkových Lázní nachází přírodní park Smrčina, jsem měl, ale dosud jsem neměl čas se tam podívat a nebýt pozvání Zdeňka, že se tam koná půlmaraton, který spolupořádají Plesná, Bad Brambach a také lékárníci 95, asi bych se tam tak hned nepodíval. O půlmaratonu jsem nevěděl zhola nic, až ráno jsem si našel na netu pár informací, sbalil běžecké propriety a vyrazil.

obrázek

Den byl jak vymalovaný, i když těsně před startem se obloha začala mírně zatahovat. Akce měla minimální publicitu, spíš mezi místními. Navíc v konkurenci Baroko maratonu či Ústeckého ½maratonu by bylo i při větší publicitě asi těžké na první ročník přilákat pestřejší plejádu běžců a běžkyň, a tak se nás na startu sešlo 5. Jeden Němec, já se Zdeňkem, Eva Kolafová a jeden mladý kluk, který ještě nikdy nic neběžel. Pole chodců a cyklistů však bylo překvapivě silné.

trasa

Dostali jsme do ruky plán trasy, vysvětlení cesty (to jsem samozřejmě neposlouchal – měl jsem s sebou Zdeňka) a byli jsme posláni do Smrčiny.

obrázek

Jako doprovod jsme sebou měli Julinku (Zdeňkovu dceru) a Míšu Schallerovou – dceru pana starosty z Plesné. Holky jely na kole. Po startu jsme se drželi chvíli všichni pospolu, pak jsme nechali Němce běžet dopředu a užívali si krásného dne a krásné přírody. Za Bad Brambachem jsme se asi kilometr vrátili se Zdeňkem pro holky, kterým to do kopců moc nešlapalo. V tu chvíli nás doběhla a předběhla Eva a běžecký elév. Evu už jsme až do cíle neviděli, eléva předběhli asi 8 km před cílem.

Do kopce jsme holky tlačili, z kopce nám vesele odjížděly, prostě idylka. Někde okolo 14. kilometru jsme v lese doběhli dva kluky, co jeli cyklistickou trasu (v plánu měli však jen tu, měřící 12 km, ale někde prostě neodbočili). Jeden z nich toho měl plné zuby, navíc uprostřed lesů, kde nikdy nebyl a nikoho neznal. Tak jsme odtud tlačili do kopce se Zdeňkem každý kola dvě. Ale co, vždyť nešlo o čas, šlo o to si udělat prima den.

obrázek

V této pospolitosti jsme pokračovali dál, otevřely se nám krásné výhledy na kopečky v dáli, když jsme sbíhali k Vacovu, to bylo do cíle už pouhý kilometr, objevil se v dáli hřeben Zelené hory. Prostě nádhera.

obrázek

Přes inzerovaný půlmaraton měřila trasa něco mezi 25 – 26 kilometry. Nutno dodat, že to byla pro mě skvělá příprava na Tour de Tirol, protože nahoru – dolů. Vypotili jsme litry potu, neskutečně si to užili a příště sem určitě přijedu znovu.

diplom

Se Zdeňkem jsme doběhli do cíle ruku v ruce, dostali společný diplom a společný pohár (za 3. místo). Eva Kolafová získala svůj první běžecký pohár a taky vypadala, že ji tahle akce oslovila. Už na místě jsme se domlouvali se starostou Plesné, že tahle akce rozhodně má své místo v bězích bez hranic a že ještě něco více společně ušijeme, tedy Plesenský půlmaraton a Běžecká škola. Takže příští rok si můžete kromě už tradičních běžeckých závodů zaškrtnout, že v polovině září se běží Plesenský půlmaraton.

O téhle nové a krásné akci si můžete přečíst také v článku Plesenský maraton startoval ve Stodole na Smrčině

Miloš Škorpil foto
Běhání po Smrčině a nejen po ní Běhání po Smrčině a nejen po ní Běhání po Smrčině a nejen po ní Běhání po Smrčině a nejen po ní Běhání po Smrčině a nejen po ní Běhání po Smrčině a nejen po ní Běhání po Smrčině a nejen po ní Běhání po Smrčině a nejen po ní

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (10 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas88
Asics119
Brooks17
Inov-852
Icebug5
Hoka One22
Mizuno51
Newton5
NB21
Nike54
Salming344
Salomon40
Scott2
Vibram Fivefingers7
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce45
Běhám bos, bot netřeba14
ON6

kde se diskutuje

  • ZASAŽEN ŠÍPEM BĚH : Milosi,velmy hesky clanek.Tak si te pamatuji.... »
  • Nováček, ne však nezkušený : O jakou akci jde prosím? :) Dle povědomé tváře na fotce a data hádám, že pilsentrail – radec…»
  • Bolest kloubů. Jak jí předcházet, co s tím, když už omezuje náš pohyb? : Ahoj, na bolest kloubů je nejlepší koňská mast... doporučuji :-) používám ji často :-) »
  • Vápník – proč nám chybí a co to s námi dělá : tablety vapniku nebrat, sumivky uz vubec, ze dobre chutnaji ha ha,umele sladidla,zvyraznovace…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Katko držím palce a těším se na zprávy, jak to jde. »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků