logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Půlmaraton v Ústí byl prostě super klasa

Půlmaraton v Ústí byl prostě super klasa

Běžecký závod v Ústí na Labem, v tom městě, kde se lidi báli otevřít okno nebo pustit děti ven, aby jim je nerozleptala kyselina sírová či jiné svinstvo, které se zde dýchalo místo kyslíku, tak to je teda nářez. Jsem si pomyslel, když jsem poprvé o téhle myšlence zaslechl. Ale pak jsem se na vše začal dívat jinak a nakonec to byl opravdu nářez! Ale posuďte sami, jak mě to postihlo:

Včera jsem si běh opravdu užíval a to i přesto, nebo možná právě přesto, že jsem pobíhal Ústím nad Labem a jeho okolím. Vím, že okolí Ústí je krásné, vždyť kde u nás (v té naší zemičce) není krásně, ale Ústí jsem měl vždy spojené se smogem, prachem, špínou a hlavně nedýchatelným vzduchem. Ještě před startem jsem měl za to, že to nebyl zrovna nejšťastnější nápad.

radost z běhu

Tenhle můj pocit však ze mě vyprchal hned se startovním výstřelem. Stačilo se podívat na lidi kolem sebe a to ne jen ve startovním poli, ale i na diváky. Ti lidé tímhle závodem žili, takže atmosféra byla prostě super a to se nás ještě v druhé půlce pokoušel sv. Petr spláchnout, když ne do kanálů, tak přinejmenším do Labe. Nepodařilo se mu to a tenhle závod bude mít v mém běžeckém srdci velmi čestné místo. Když jsem proběhl cílem, uvědomil jsem si v plné hloubce to, co napsal Marcel Proust, a sice: „Skutečné dobrodružství poznání nespočívá v hledání nových zemí, nýbrž ve schopnosti dívat se novýma očima.“ napsal jsem v mottu, a nedá mi to, nezopakovat to znovu.

Moc bych chtěl touhle cestou poděkovat Petrovi Kostovičovi, který má podle mě na tom největší zásluhu. Vím, co Petr pro zdar věci dělal, tak považuju za svou povinnost mu takto složit veřejně svůj hold. Petře, bylo to super, a to, co možná nebylo úplně na jedničku, i když já tedy o ničem nevím, tak vím, že pokud něco takového bylo, tak se postaráš, aby při druhém ročníku už bylo i toto perfektní!

trošku vypadají zmokle

Jak jsem si to celé užíval a nejen já a proč

Musím se přiznat, že už před vlastním závodem jsem si dal v pátek a v sobotu 25 kilometrů, abych se trošku unavil, a vyplatilo se. Od startu se mi běželo moc dobře, ani jsem se nemusel moc hlídat, abych držel rovnoměrné tempo. Jen mě zaskočilo, že občerstvovací zóny byly trošku kratší než v Praze či jiných závodech, a tak jsme na nich tolik samozřejmě neztráceli. Aby však nedošlo k mýlce, ty zóny byly akorát k počtu účastníků.

Před startem jsem se s Petrem bavil o divácké kulise. Je fakt, že nebyla tak velká jako je v Praze, nebo byla v Olomouci, tedy na akcích pořádaných PIMem, ale ti diváci byli prostě perfektní a nebyli to žádní mrtví brouci, snadno se dali strhnout k povzbuzování nebo naopak dokázali k vzájemnému povzbuzování strhnout nás, co jsme běželi v houfu.

deštníček to spraví

Měl jsem velké štěstí na tým Fofrem na maraton, tedy tým Fakultní nemocnice Motol, jehož řada členek se rozhodla dát tenhle půlmaraton za 2:10. Holky se držely jak klíšťata, vesele za námi cvrlikaly, což samozřejmě vzájemné pospolitosti velmi pomáhalo. Pokud se takhle chovají i ke svým pacošům, jak s oblibou říká Dáša Heroldová pacientům, a která je přitáhla k běhu, tak bych byl rád jejich pacoš (teda raději ne, ale kdyby na to náhodou přišlo:)).

světová rarita, proběhnutí se ve fungující chemičce, pak že ta chemie není k ničemu dobrá

Pokud vím, tak i přes nepřízeň počasí si tenhle půlmaraton užila spousta jiných běžců a běžkyň, a nejen jich, ale i ostatní vodiči. Jestli jste měli stejné pocity jako my, nebo třeba i jiné, napište to prosím v komentářích, jsem si jistý, že to pořadatele potěší, a pokud to budou připomínky, tak si je vezmou k srdci.

Miloš Škorpil foto
Půlmaraton v Ústí byl prostě super klasa Půlmaraton v Ústí byl prostě super klasa Půlmaraton v Ústí byl prostě super klasa Půlmaraton v Ústí byl prostě super klasa

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (14 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Jakub | 19. 9. 2011 22.10 hod. | 78.45.57.xx
Nelze než souhlasit. Atmosféra v Ústí byla opravdu srdečná a celou dobu jsem obdivoval pořadatele a diváky, že vydrželi povzbuzovat přes 2hodiny v dešti.Nám běžcům už to bylo jedno a zahřáli jsme se, ale oni museli docela vymrznout. Ještě jednou díky všem za skvělý zážitek a za rok snad znovu!

1 . 2 

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Začal jsem běhat, ale ať dělám, co dělám, zrychlit nedokážu! Co mám dělat, abych běhal rychleji? : Dobrý den. Tenhle článek se mi opravdu moc líbí. Našla jsem se v něm krásně a aktuálně bych k tomu…»
  • Zjisti svůj startovní handicap a vyběhni. Šestý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Sorry za odbočku, to musí být nesmysl, ty časy fotbalistů, ne ? "Ve Slavii jsou nároky na…»
  • Stabilita při běhu, aneb co taky může způsobit nevhodná běžecká obuv. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : S letitým odstupem musím dát Miloši za pravdu.Maximalistická obuv,konkrétně model Clifton od Hoka…»
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : Souhlas, není taky špatný vajíčka udělat na sádle a kokosak si dát do kafe. »
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : No jistěééé. Hned jsem si šel udělat dvě vajíčka na měkko (no, byly trošku spíš na tvrdo, ale…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků