logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

22 hodin s Jokerem, pro Joker a taky pro sebe

22 hodin s Jokerem, pro Joker a taky pro sebe

Blíží se to neuvěřitelně rychle, už ve středu 16. listopadu v 16 hodin vyběhneme ke skoro nekonečnému běžeckému happeningu, kde nepůjde o žádné rekordy a o žádná klání. I když minimálně jedno mezi Davidem – malá botaLuckou – 30 let byl pro mě běh zakázané slovo budeme všichni napínavě sledovat. Osobně věřím více Lucce, ale možná že David jednou ví, co říká. Co vy, na koho byste si vsadili?

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Čtvrteční předehra
 2. Jak a o co se dá běžet
  1. Cítíte se žáky Běžecké školy a chcete při 22hodinovce běžet?
  2. Co pro to máte udělat, abyste běželi za Běžeckou školu
  3. Kavárna Jokeru a Můj šálek kávy – co je spojuje

A protože se v příštím týdnu rozeběhne Běžecký kroužek Reflexu, tak jestli máte tenhle časopis rádi, a začnete běhat, právě proto, že vás k tomu Reflex vyzve, můžete si přijet vyzkoušet své první běžecké krůčky 16. listopadu od 16:00 do 17. listopadu 14:00 do Františkových Lázní. Nebojte se, nikdo po vás nebude chtít, abyste běhali 22 hodin, střihnete si jen tolik, na kolik se budete cítit, ale věřte, že v tomhle běžeckém happeningu lidé lámou své osobní rekordy jak na běžícím pásu.

Čtvrteční předehra

V právě uplynuvší čtvrtek jsem absolvoval jakousi předehru Františkolázeňské 22hodinovky pro Joker, když jsme společně s Petrou Lhotákovou, manažerkou Jokeru, byli pozváni do rádia Egrensis, abychom tam popovídali o tomto unikátním běhu a také o tom, co to Joker je a co lidem nabízí. Že už to nejsou jen chráněné dílny, ale i sociální pomoc, která třeba spočívá v tom, že se snaží doslova a do písmene navrátit lidi do života. Petra vyprávěla jeden zcela unikátní příběh, kdy do Jokeru přišla jedna paní a zeptala se, zda by byli schopni naučit její dceru pracovat. Odpověď zněla, že ano, a jen tak mimoděk padla otázka: „A kolik je dceři?" Odpověď byla velmi překvapivá: „Šedesát let." Člověk se nad takovýmto příběhem usměje, ale když se zamyslíte, co by se stalo, kdyby maminka umřela a najednou by se její šedesátiletá dcera měla o sebe postarat sama, už to taková legrace není. Ale takových příběhů je více. Budete mít možnost si je přečíst zítra.

Odpoledne jsem pak byl pozván přímo do Jokeru, abych se seznámil s těmi, pro něž běh pořádáme, a popovídal si s nimi o běhání a trošku je zaškolil do správného stylu běhu, ale taky do zdravého životního stylu. Musím říct, že to bylo velmi příjemné setkání a už se těším, až se s nimi setkáte buď na startu 22hodinovky, nebo pak poslední hodinu 22hodinovky, kdy by si měli s námi přijít zaběhat. Jsem si jistý, že vás okouzlí stejně, jako okouzlili mě.

Jak a o co se dá běžet

Cítíte se žáky Běžecké školy a chcete při 22hodinovce běžet?

Pokud jste pilnými žáky, tak už máte určitě nastudovány všechny disciplíny, do nichž je možné se při 22hodinovce přihlásit. Můžete soutěžit sólo v „Osamělosti dálkového běžce“, ale také se můžete přihlásit do týmových soutěží, kde největší čáku na vítězství určitě budeme mít ve „Společně to dáme“, v soutěži týmů o co největší počet naběhaných kilometrů, nebo v „Nadprůměrném výkonu“, kde půjde o to, aby průměr na jednotlivce běžícího za tým byl co nejvyšší. Možná bychom se ale mohli pokusit zabodovat i v disciplíně Až nás budou milióny, kde půjde o zapojení se co největšího počtu členů. Takže bude hodně záležet na tom, kolik vás do Františkových Lázní dorazí, jestli vyhrají místňáci nebo přespoláci. Ale jestli místňáci, tak si nepřejte ty tréninky, co začnu na škole psát!:)

Co pro to máte udělat, abyste běželi za Běžeckou školu

Jen to, abyste při prezentaci uvedli, že běžíte za Běžeckou školu. Po skončení celé akce zasednou pilní počtáři a každému to spočítají, včetně týmů.

Soutěžit však můžete i jako dvojice, vytvořit štafetu nebo pokud dorazíte jako rodina, tak se přihlásit do „Běží celá rodina“. Podrobnosti k disciplínám najdete zde

Kavárna Jokeru a Můj šálek kávy – co je spojuje

Takže doufám, že už víte, kde budete běhat a chodit příští středu a čtvrtek. A abych nezapomněl, kavárna, na jejíž vybavení budeme svým společným během a svou společnou radostí z běhání a z toho, že jsme spolu, vybírat, by se měla otevírat 10. prosince a předběžně jsme se domluvili v Mém šálku kávy, že nám na toto slavnostní otevření půjčí letošního baristu roku. Jo a taky bych vám chtěl říci, že Můj šálek kávy byl vyhlášen kavárnou roku, takže rozhodně stojí za to si tam na dobrou kávu a taky na dobré jídlo dojít. Když mluvím o jídle, tak tam nedostanete na stůl jídelní lístek, ale menu si přečtete na tabuli a to proto, že tady je jídlo vždy čerstvé, a když se sní, musí se zkrátka uvařit něco jiného.

Jo, a abych nezapomněl, ve Františkových Lázních si budete moci kromě neobyčejně dobré nálady a dobrého pocitu vyběhat i naprosto originální medaili, kterou pro vás vyrobí lidičky z Jokeru.

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (9 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
 • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
 • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
 • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
 • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků