logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Běh je „nový golf“

Běh je „nový golf“

Pražský půlmaraton, který se poběží poslední den v březnu, je už několik týdnů beznadějně vyprodaný. Nepomáhá dokonce ani protekce. Marketingový šéf jednoho ze sponzorů si mi posteskl, že se ani jemu nepodařilo získat startovní čísla navíc pro některé další obchodní partnery.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Nabídka pro firmy
  2. CHARITATIVNÍ DRAŽBA POSLEDNÍ REGISTRACE NA HERVIS ½ MARATON 2012

Na konci článku přinášíme možnost, jak získat poslední startovní číslo na Hervis ½Maraton Praha a ještě pomoci dobré věci. Čtěte: CHARITATIVNÍ DRAŽBA POSLEDNÍ REGISTRACE NA HERVIS ½MARATON 2012

Zdá se mi to jako úžasná věc. Pamatuju se, když Ital Carlo Capalbo organizoval v roce 1995 v Praze první velký městský maraton, postávala na startu asi tisícovka lidí. Z toho možná víc než polovina cizinců.

Dnes se běhají maratony i půlmaratony nejen v Praze a je o ně mimořádný zájem. Možná to i v české metropoli dopadne jako v New Yorku, kde se mezi zájemci musí losovat.

Když jsme vloni na podzim zakládali Běžecký klub Reflexu, brali jsme to spíš jako takovou okrajovou zábavu pro pár desítek, maximálně stovek nadšenců. Dnes máme přes tisíc členů, kterým rozesíláme tréninkové plány, a oni nás zase informují o tom, kolik toho naběhali.

S těmi z Prahy se scházíme i „fyzicky" na nedělních bězích ve Stromovce. Byly neděle, kdy se nás tam sešlo i padesát! A to je i na velkou Stromovku už celkem působivé „stádo“.

Smál jsem se jednomu kolegovi, který před časem říkal, že běh je „nový golf“, že běhání přestává být výsadou šílenců, kteří ráno pobíhají někde po parcích, ale čím dál víc se stává módní záležitostí, o které se mluví ve firmách na poradách.

Nabídka pro firmy

V této souvislosti mi to nedá, abych případným zájemcům z řad HR či těch, kteří se starají ve firmách o to, aby zaměstnanci byli zdraví, v pohodě a fit, že Běžecká škola nabízí pro firmy sestavení programu, který bude přístupný co nejširšímu spektru zaměstnanců. Reference získají buď v O2, kde jsme vloni v létě zrychlovali jejich zaměstnance až tak, že jejich tým vyhrál soutěž týmů při Mattoni Grand Prix, nebo v Motolské nemocnici – kde připravujeme zaměstnance zapojené do projektu „Fofrem na maraton“. O speciálním projektu „PIM Women´s Challenge" už ani nemluvě.

Je mi celkem jedno, kterým sportem si manažeři honí trika. Sousloví „nový golf" není novinkou, před pár lety se to samé říkalo o rekreačním boxu. A nevšiml jsem si, že by pak najednou všude visely boxovací pytle.

Ale na druhou stranu si myslím, že takové běhání nemůže manažerům a byznysmenům uškodit. Běhání je ten nejlepší způsob, jak si pročistit hlavu. Na rozdíl od golfu se nevztekáte nad vlastní neschopností a na rozdíl od boxu nemusíte do nikoho mlátit. Řekl bych, že pravidelné běhání lidi zklidňuje a dává jim určitou rovnováhu.

Kamarád psycholog tvrdí, že když ráno jede do práce, tak v džungli na silnici pozná ty řidiče, kteří si byli zaběhat. „Míň testosteronu, víc endorfinů," říká lakonicky. Nemusíme mu věřit, ostatně nemá žádné důkazy. Ale zní to logicky.

Nahrává tomu i studie, kterou uveřejnili britští vědci v časopise Medicine and Science in Sports and Exercise. Zkoumali vliv tělesné námahy na chování laboratorních myší. Rozdělili je na dvě skupiny. Jednu nutili pravidelně běhat na malých „běžeckých pásech“, druhou nechali v klidu.

Obě skupiny pak vystavili různým experimentům. Například je nechali nějaký čas hladovět nebo řešit různé úkoly, typicky hledání potravy v labyrintu. Výsledek byl jednoznačný. Běhající myši byly vůči sobě výrazně méně agresivní a především chytřejší. Správnou cestu labyrintem dokázaly najít za o třetinu až polovinu kratší dobu. A nebylo to tím, že by prostě labyrintem běžely.

Tenhle „nový golf" není k zahození, řekl bych.

Tento článek vyšel v deníku Sport a byl vydán se svolením autora

sport pro charitu

CHARITATIVNÍ DRAŽBA POSLEDNÍ REGISTRACE NA HERVIS ½ MARATON 2012

V úvodu jsem avizoval, že lze získat poslední číslo na Hervis ½Maraton Praha, tak tedy jak?

Včera začala charitativní dražba poslední registrace na Hervis ½Maraton 2012

Od 5. března 12:00 do 15. března 12:00 na Aukru probíhá dražba posledního startovního čísla pro jednotlivce na  Hervis ½Maraton 2012. Výtěžek z aukce půjde na pomoc lidem se zdravotním postižením prostřednictvím Nadace Olgy Havlové. Vítězný dražitel k startovnímu číslu obdrží běžecké tričko Nadace Olgy Havlové se sloganem „Běžím za ty, kteří běhat nemohou" a bude mít příležitost se před startem vyfotit s extrémním sportovcem a patronem běžců dobré vůle Janem Škrabálkem.

Odkaz na dražbu

Více o běžcích dobré vůle najdete na www.sportprocharitu.cz

Miloš Čermák foto
  • přečteno: 21283/20806×
Běh je „nový golf“

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (19 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků