logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

A HURÁ NA PEČKY

A HURÁ NA PEČKY

Před týdnem Kbely. Byly prima. Měly jsme tam sraz s děvčaty z PIM Women´s Challenge. Přišly i loňské finalistky. Všechny jsme si to užily. A teď Pečky. Opět 10 km trať. Jaká bude? Jaký zaběhnu čas? Pokořím Kbely? Nechám se překvapit. Vždy mám před závody trému. Ani mi tak nejde o to, co řeknou druzí, ale abych nezklamala sama sebe.

Jedu s děvčaty z Běžeckého kroužku – Pardubice Hankou a Ivou, ta nás bude čekat v Pečkách. V Přelouči nabíráme Stáňu, loňskou vítězku PIM Women´s Challenge. Cesta dobře ubíhá. Hanka je opatrný řidič a má pečlivě připravenou trasu. Stáňa vypráví zážitky z loňského 1/2 maratonu i maratonu v Praze. Z Pimek budu na startu asi sama. Karolína je sice přihlášená, ale má bolavé koleno. Účast přislíbily také loňské finalistky Alena s Hanou.

Přijíždíme ve stanoveném čase, bez problému zaparkujeme a uháníme pro startovní čísla. Na závod má přijet povzbuzovat olympijský vítěz Aleš Valenta. Jsme na něj zvědavé a doufáme, že se nám podaří ulovit jeho podpis.

Blížíme se ke startu a potkáváme Alenu s Hanou, loňské Pimky. „Hele, tvoje bunda“, povídá Hanka. „No jo, i boty“, všimnu si. To musí být někdo od nás. Byla to Jarka. Vůbec jsem ji v culíku a kšiltovce nepoznala. Jdeme společně na start. Stojíme v davu. Nervozita stoupá. Jarka poběží svůj první závod. Má strach, že zabloudí. Naprosto zbytečná starost, ale mívám ji taky. Odstartováno. Vybíháme. Hanka s Jarkou ženou dopředu. Ostatní holky se mi někde ztratily. Hledám vodiče na 55 minut. Marně. Že by byl tak daleko přede mnou?

Probíháme vesnicí, kde nám do tempa hraje hudba. Lidé fandí a povzbuzují. Je to fajn, ale máme za sebou teprve 1. kilometr. Škoda, že hudba nebude hrát po celé trase závodu. Příště si vezmu MP3.

Slyším za sebou hlas: „Je to dobrý, pokud poběžíme tímhle tempem, tak jsme v cíli za 53 minut“. Že by? To se mi nechce věřit. Vybíhám vždy pomaleji. Hlídám si tepovku. Hodinky ukazují 162, více raději ne. Do cíle je ještě daleko.

Na 4. kilometru se už vrací elita do cíle. Mladí trénovaní kluci a jaké mají tempo! Radost pohledět.

Blížím se k 5. kilometru. Vidím naproti Jarku. Ta snad ještě zrychlila. Kouknu na hodinky, čas 27 min. Hm, nic moc, budu muset zrychlit. Obíhám červenobílý kužel a dostanu facku v podobě silného protivětru. Vidím to černě, 53 minut je v nedohlednu. Ale co, běžím pro radost. Zdravím se s Ivou i Stáňou. Měla bych doběhnout skupinku před sebou, abych nebojovala s větrem sama, ale nohy neposlouchají, mají své tempo.

Před 7. kilometrem vidím vodiče na 55 minut. Konečně. Tak 55 minut mám jistých. Podaří se mi ho předběhnout. Hurá, mám radost.

Míjí mě pán v bílém triku. Pak zas já jeho. Běží za mnou asi kilometr. Docela funí, víc než já. Mám zpomalit a pustit ho před sebe? Jsem nervózní. Mám pocit pronásledované laně, které se každou chvíli zakousne predátor do krku.

Blíží se 9. kilometr a s ním i hrající a fandící vesnice. To nás nakopne. Pán v bílém vyráží rychlým tempem. Také zrychluji, ale nemám šanci ho dohnat. A to vypadal, že sotva doběhne. Špatně jsem ho odhadla.

Pár metrů před cílem dobíhám pana Milana. Jeho přátelé volají jeho jméno a mohutně ho povzbuzují. Snažím se co nejvíce zrychlit a v cíli jsem o vteřinu dřív než on. Alespoň nějaké zadostiučinění.

Zapomněla jsem si ale stopnout hodinky a časomíry v cíli jsem si nevšimla, ačkoliv velká červená písmena zářila. Takže ani přesně nevím, za kolik jsem doběhla.

Potkávám se s Hankou. Ta už je občerstvená i vyklusaná. Je rychlá, desítku má kolem 42 minut. Díváme se spolu na výsledky. Vidím čas 54:32. Jsem spokojená. Reálný čas mám lepší než v Kbelech.

Dobíhá Stáňa a jdeme na horký čaj a domácí perník. Pivo nám jaksi uniklo. Propásly jsme i Aleše Valentu. Než jsme dorazily od auta s čísly, na které se nám měl podepsat, byl pryč. Tak snad příště. Dobrou náladu nám to ale nezkazilo.

Cestou domů jsme si vyprávěly zážitky z běhu a dost jsme se nasmály.

Zase jedna prima strávená sobota.

Věra Pospíšilová foto
  • přečteno: 5447/5332×

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (13 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

PIM Women´s Challenge 2012

všechny články PIM Women´s Challenge 2012

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví34
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice92
Více času na sebe9
Více času na rodinu4
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou29

kde se diskutuje

  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»
  • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Zdravím Miloši, mám dotaz k pohybu venku při inverzi. Bydlím na Karvinsku, kde trvá už několik dní…»
  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : Ahoj všem K tomu mrazu, dnes ráno jsem si dal svých obvyklých 4,75km kolem Labe a bylo to bezva, od…»
  • Jak je to tedy s tím hladem, aneb Intermittent Fasting. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Jesliže vycházím z "nejím, když nemám hlad" a doplním k tomu "jím, když mám…»
  • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Díky za článek,jak napadl sníh,tak jsem řešil jak běhat na lyžích a bez nich. »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků