logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

A HURÁ NA PEČKY

A HURÁ NA PEČKY

Před týdnem Kbely. Byly prima. Měly jsme tam sraz s děvčaty z PIM Women´s Challenge. Přišly i loňské finalistky. Všechny jsme si to užily. A teď Pečky. Opět 10 km trať. Jaká bude? Jaký zaběhnu čas? Pokořím Kbely? Nechám se překvapit. Vždy mám před závody trému. Ani mi tak nejde o to, co řeknou druzí, ale abych nezklamala sama sebe.

Jedu s děvčaty z Běžeckého kroužku – Pardubice Hankou a Ivou, ta nás bude čekat v Pečkách. V Přelouči nabíráme Stáňu, loňskou vítězku PIM Women´s Challenge. Cesta dobře ubíhá. Hanka je opatrný řidič a má pečlivě připravenou trasu. Stáňa vypráví zážitky z loňského 1/2 maratonu i maratonu v Praze. Z Pimek budu na startu asi sama. Karolína je sice přihlášená, ale má bolavé koleno. Účast přislíbily také loňské finalistky Alena s Hanou.

Přijíždíme ve stanoveném čase, bez problému zaparkujeme a uháníme pro startovní čísla. Na závod má přijet povzbuzovat olympijský vítěz Aleš Valenta. Jsme na něj zvědavé a doufáme, že se nám podaří ulovit jeho podpis.

Blížíme se ke startu a potkáváme Alenu s Hanou, loňské Pimky. „Hele, tvoje bunda“, povídá Hanka. „No jo, i boty“, všimnu si. To musí být někdo od nás. Byla to Jarka. Vůbec jsem ji v culíku a kšiltovce nepoznala. Jdeme společně na start. Stojíme v davu. Nervozita stoupá. Jarka poběží svůj první závod. Má strach, že zabloudí. Naprosto zbytečná starost, ale mívám ji taky. Odstartováno. Vybíháme. Hanka s Jarkou ženou dopředu. Ostatní holky se mi někde ztratily. Hledám vodiče na 55 minut. Marně. Že by byl tak daleko přede mnou?

Probíháme vesnicí, kde nám do tempa hraje hudba. Lidé fandí a povzbuzují. Je to fajn, ale máme za sebou teprve 1. kilometr. Škoda, že hudba nebude hrát po celé trase závodu. Příště si vezmu MP3.

Slyším za sebou hlas: „Je to dobrý, pokud poběžíme tímhle tempem, tak jsme v cíli za 53 minut“. Že by? To se mi nechce věřit. Vybíhám vždy pomaleji. Hlídám si tepovku. Hodinky ukazují 162, více raději ne. Do cíle je ještě daleko.

Na 4. kilometru se už vrací elita do cíle. Mladí trénovaní kluci a jaké mají tempo! Radost pohledět.

Blížím se k 5. kilometru. Vidím naproti Jarku. Ta snad ještě zrychlila. Kouknu na hodinky, čas 27 min. Hm, nic moc, budu muset zrychlit. Obíhám červenobílý kužel a dostanu facku v podobě silného protivětru. Vidím to černě, 53 minut je v nedohlednu. Ale co, běžím pro radost. Zdravím se s Ivou i Stáňou. Měla bych doběhnout skupinku před sebou, abych nebojovala s větrem sama, ale nohy neposlouchají, mají své tempo.

Před 7. kilometrem vidím vodiče na 55 minut. Konečně. Tak 55 minut mám jistých. Podaří se mi ho předběhnout. Hurá, mám radost.

Míjí mě pán v bílém triku. Pak zas já jeho. Běží za mnou asi kilometr. Docela funí, víc než já. Mám zpomalit a pustit ho před sebe? Jsem nervózní. Mám pocit pronásledované laně, které se každou chvíli zakousne predátor do krku.

Blíží se 9. kilometr a s ním i hrající a fandící vesnice. To nás nakopne. Pán v bílém vyráží rychlým tempem. Také zrychluji, ale nemám šanci ho dohnat. A to vypadal, že sotva doběhne. Špatně jsem ho odhadla.

Pár metrů před cílem dobíhám pana Milana. Jeho přátelé volají jeho jméno a mohutně ho povzbuzují. Snažím se co nejvíce zrychlit a v cíli jsem o vteřinu dřív než on. Alespoň nějaké zadostiučinění.

Zapomněla jsem si ale stopnout hodinky a časomíry v cíli jsem si nevšimla, ačkoliv velká červená písmena zářila. Takže ani přesně nevím, za kolik jsem doběhla.

Potkávám se s Hankou. Ta už je občerstvená i vyklusaná. Je rychlá, desítku má kolem 42 minut. Díváme se spolu na výsledky. Vidím čas 54:32. Jsem spokojená. Reálný čas mám lepší než v Kbelech.

Dobíhá Stáňa a jdeme na horký čaj a domácí perník. Pivo nám jaksi uniklo. Propásly jsme i Aleše Valentu. Než jsme dorazily od auta s čísly, na které se nám měl podepsat, byl pryč. Tak snad příště. Dobrou náladu nám to ale nezkazilo.

Cestou domů jsme si vyprávěly zážitky z běhu a dost jsme se nasmály.

Zase jedna prima strávená sobota.

Věra Pospíšilová foto
  • přečteno: 5866/5751×

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (13 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

PIM Women´s Challenge 2012

všechny články PIM Women´s Challenge 2012

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas90
Asics126
Brooks18
Inov-852
Icebug5
Hoka One22
Mizuno53
Newton5
NB21
Nike56
Salming352
Salomon40
Scott2
Vibram Fivefingers8
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce46
Běhám bos, bot netřeba14
ON6

kde se diskutuje

  • Pět dní do půlmaratonu. Den posledního soudu nebo poslední zkoušky : uplna parada na tychto clankoch je to, ze v nedelu pobezim svoj prvy polmaraton v Bratislave a tak…»
  • ZASAŽEN ŠÍPEM BĚH : Milosi,velmy hesky clanek.Tak si te pamatuji.... »
  • Nováček, ne však nezkušený : O jakou akci jde prosím? :) Dle povědomé tváře na fotce a data hádám, že pilsentrail – radec…»
  • Bolest kloubů. Jak jí předcházet, co s tím, když už omezuje náš pohyb? : Ahoj, na bolest kloubů je nejlepší koňská mast... doporučuji :-) používám ji často :-) »
  • Vápník – proč nám chybí a co to s námi dělá : tablety vapniku nebrat, sumivky uz vubec, ze dobre chutnaji ha ha,umele sladidla,zvyraznovace…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků