logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

První a určitě ne poslední půlmaraton v Praze

První a určitě ne poslední půlmaraton v Praze

A jaký byl? No prostě úžasný. Atmosféra super. Organizace na jedničku s hvězdičkou. I tu zimu jsme snadno přetrpěly, jsme přece otužilé běžkyně. Trénovaly jsme i v třeskutých mrazech. Natrénováno máme, ale zvládneme to? Musíme. Nemůžeme sebe ani Miloše zklamat.

Tak takovéhle myšlenky se nám všem Pimkám honily hlavou nejen poslední dny, ale i hodiny a minuty před startem půlmaratonu.

Je sobota ráno 31. března. Nastupujeme s naším Běžeckým kroužkem Pardubice do vlaku a vyrážíme směr Praha. V Přelouči přistupuje Stáňa, loňská Pimka. Nálada je výborná a cesta rychle ubíhá. V Praze na nádraží si musím dát hned kávu, snad mě postaví na nohy! Noc z pátku na sobotu jsem skoro probděla, spala jsem snad jen 3 hodiny. Srdce mi bušilo a hlavou se mi honily nejrůznější myšlenky. Pocit zodpovědnosti se mnou pěkně zamával.

Ráno mě bolely nohy a třeštila hlava. Uběhnu vůbec ten půlmaraton a za jaký čas? V plánu jsem měla 2 hodiny, večer jsem si na tento čas napsala tahák na ruku. Teď na něj budu muset zapomenout. Budu ráda, když dorazím do cíle za 2:10. No co se dá dělat, poběžím na pohodu a budu se kochat krásami Prahy. Snad budu mít lepší čas než na svém prvním půlmaratonu ve Slatiňanech. Ten jsem zaběhla za 2:21 minut. Musím to dokázat. Jinak by byl veškerý tréninkový plán na nic, říkám si.

Přicházíme k expu. Potkávám holky z PIM Womens Challenge. Únava ze mě padá. Hurá, to je dobré znamení. U převlékáren potkáváme i loňské Pimky Alenu, HankuIlonu. Je to milé setkání, ráda je vidím. Holky nás na každých závodech podporují, jsou prima.

Následuje focení s Milošem, a pak hned úprk do úschovny zavazadel a poté do koridorů. Je nám všem hrozná zima. To se mi už dlouho nestalo, aby mi zimou drkotaly zuby. Příště bude vše jistit starý svetr!

V koridoru jsem se StáňouTomášem, parťákem z našeho běžeckého kroužku. Poběžíme spolu. Plánujeme čas tak na 2 :10. Nemá smysl se uštvat. Běh si má člověk užít. Konečně slyšíme první tóny Vltavy a obrovský had běžců se dává do pohybu. Probíháme branou a máváme na prezidenta Václava Klause, který letošní půlmaraton odstartoval.

Kupodivu se mi běží lehce. Ne jako jindy, že se do 5. kilometru trápím… Tomáš mě brzdí. Musíme ze začátku pomaleji. Hlídá na svých garminech tempo a já zas čas, na hodinkách i na taháku, který jsem si přece jenom dala na ruku.

Běží se nám dobře, máme rezervu a docela stíháme i časový rozpis na 2 hodiny. Na 7. kilometru nás předbíhá Pimka Martina, ptá se na čas a upaluje dál. Na 10. kilometru se poprvé občestvujeme, přecházíme do chůze, pijeme ionťák a opět rychle do tempa. Trasu všude lemují fandící lidé, na každém kilometru nám do tempa hraje kapela. Nikdo se nestrká ani nemačká. Vše je, jak má být.

Po 15. km přichází únava, ale stále držíme tempo. Probíháme dlouhým tunelem, vybíháme kopeček, jsme asi na 17. kilometru. Opírá se do nás silný protivítr a přichází krize. K tomu nás předbíhají postupně vodiči na 2 hodiny. I když od začátku víme, že na 2 hodiny nemáme šanci, přece

jen je to deprimující. Tomáš povídá cosi o morálu a já silou vůle držím tempo. Gel už nemám, v ledvince je pouze magnézium proti křečím.

Zkusím ho vypít. Docela mě nakopne. Vbíháme na most. Lidé tleskají, mávají a volají: „Přidejte, už jste skoro v cíli". Dobíháme posledních pár set metrů, přichází zatáčka a už vidíme bránu a modrý koberec. Zrychluji, co to dá, Tomáš taky. Až se divím, kde se ve mně bere ta síla, to budou asi ty intervalové běhy! Probíháme společně cílem. Máme to za sebou. Konečně. Hodinky ukazují reálný čas 2:02.

Jsme maximálně spokojeni. Hlavně já. Tomáši, díky. Bez Tebe bych takový čas nezaběhla, je prima mít na trase parťáka. Ani mě nenapadlo, že bych po skoro probdělé noci mohla takhle běžet! Miloš měl pravdu, když nám říkal, že nejdůležitější noc není ta poslední před závodem, ale ta předposlední.

Pijeme čaj, jíme nakrájené pomeranče a banány. Servis nemá chybu. Potkáváme holky z Pimu, všechny jsou nadšené, jak si běh užily, i časy mají nádherné. Domlouváme se na srazu v Jedové chýši, kam nás pozval Miloš na třídní schůzku po běhu.

Jedová chýše byla opravdu jedová. Zima nás dostihla i tam. Personál tak trochu nestíhal, ale to nám dobrou náladu rozhodně nezkazilo. S nadšením jsme si sdělovali všichni a všechny své zážitky, a že jich bylo.

Tak se uvidíme v květnu na maratonu, loučili jsme se s ostatními. Zase jedna moc hezká sobota, strávená s prima lidmi.

Tak a půlka je již za námi. Teď ještě dát maraton. Ještě je pár týdnů čas. V tréninkovém plánu mám několik dlouhých výběhů. Stačí prý uběhnout 35 kilometrů v tréninku a maraton máte v kapse. Tak jsem zvědavá!

Věra Pospíšilová foto
  • přečteno: 6885/6629×, 2 komentáře

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (13 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Věra | 3. 4. 2012 21.31 hod. | 213.192.12.xx
Renčo, díky za podporu. A s tím kroužkem jsi to vystihla, my se i hodně nasmějeme a na pondělky se všichni těšíme. Myslím, že jsme prima parta!

Renča | 3. 4. 2012 16.18 hod. | 209.132.186.xx
Věrko, s tím vaším běžeckým kroužkem z Pardubic, musí být radost běhat :) Ty navíc poctivě plníš všechny tréninky, takže věřím, že i ten maraton zvládneš. Držím palce!

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

PIM Women´s Challenge 2012

všechny články PIM Women´s Challenge 2012

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas89
Asics125
Brooks17
Inov-852
Icebug5
Hoka One22
Mizuno52
Newton5
NB21
Nike55
Salming350
Salomon40
Scott2
Vibram Fivefingers8
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce46
Běhám bos, bot netřeba14
ON6

kde se diskutuje

  • Pět dní do půlmaratonu. Den posledního soudu nebo poslední zkoušky : uplna parada na tychto clankoch je to, ze v nedelu pobezim svoj prvy polmaraton v Bratislave a tak…»
  • ZASAŽEN ŠÍPEM BĚH : Milosi,velmy hesky clanek.Tak si te pamatuji.... »
  • Nováček, ne však nezkušený : O jakou akci jde prosím? :) Dle povědomé tváře na fotce a data hádám, že pilsentrail – radec…»
  • Bolest kloubů. Jak jí předcházet, co s tím, když už omezuje náš pohyb? : Ahoj, na bolest kloubů je nejlepší koňská mast... doporučuji :-) používám ji často :-) »
  • Vápník – proč nám chybí a co to s námi dělá : tablety vapniku nebrat, sumivky uz vubec, ze dobre chutnaji ha ha,umele sladidla,zvyraznovace…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků