logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Premiéra filmu RUN FREE – POSELSTVÍ BÍLÉHO KONĚ

Premiéra filmu RUN FREE – POSELSTVÍ BÍLÉHO KONĚ

Své horizonty můžeš jen pozorovat. Můžeš se k nim vydat, můžeš běžet a můžeš doběhnout daleko nebo vystoupat vysoko. Vše je na Tobě.

ULTRAMARATONEC DANIEL ORÁLEK A DALŠÍ BĚŽCI V NOVÉM FILMU “RUN FREE – POSELSTVÍ BÍLÉHO KONĚ”

termín: 25. listopadu 2012 v 15:15 hod.

místo: Kino Blansko, Hybešova 6

Premiéra proběhne na závěr 14. ročníku festivalu filmů, setkání a dobrodružství RAJBAS 2012

Film poteší zejména příznivce knihy Christophera McDougalla BORN TO RUN (Zrozeni k běhu).

... když se tato kniha o zapomenutém národu Tarahumarů stala velmi rychle světovým bestsellerem, vypadalo to, že všechna jejich údajná tajemství jsou odhalena. Styl popisu superatletů a jejich nadlidských schopností, dodnes žijících izolovaně v úkrytu divokých skal, však vyznívá místy lacině idylicky. Jedná se o nadsázku nebo je vše popsáno pravdivě? Ovlivnil nebývalý zájem čtenářů život na dně Měděných kaňonů? Jak se Tarahumarům přežívá v sousedství brutálních drogových gangů? Jsou opravdu fenomenální neporazitelní běžci? Jaký je ve skutečnosti mýtický hrdina Caballo Blanco?

Jednoduchým řešením k nalezení odpovědí je balit batohy a vyrazit na cestu. Alena Žákovská a Milan Daněk tak zjistí, že Měděné kaňony nejsou úplně ztraceným světem a hlavně, že Caballo Blanco není pouhým tulákem a podivínským ultramaratoncem. Pozvání k závodu, jehož výtěžek bude předán zástupcům indiánské komunity, je velkou výzvou. Takové se nedá odolat. Za několik měsíců na Caballo Blanco Ultra Marathon odjíždí šestičlenná parta běžců a nechybí Daniel Orálek, vytrvalec, který patří do světové elity ultramaratonců. 4. března 2012 krátce po východu slunce vyběhá na trať 300 indiánských běžců a 80 dalších závodníků ze 14-ti zemí celého světa. Čeká je 50 mil nahoru dolů rozpálenými kaňony. Zažijí závod, kde nejde pouze o pořadí v cíli. Zvítězí opravdu každý, kdo přijel. Těch několik dnů zde na dně kaňonu v Urique spojí Mexičany, pro které je městečko domovem, indiány, kteří přišli ze všech koutů země Tarahumarů i cizince, bláznivé běžce z dalekých míst celé naší planety, hledače tajemství nejlepších přírodních běžců.

Micah True, známější pod svým indiánským jménem Bílý kůň, nikdy nestál o svou osobní popularitu a přesto svým životním příběhem ovlivnil obrovské množství lidí na celém světě. Poselství běhu bez hranic Run Free umocnila zpráva o jeho nenadálé smrti nedlouho po konání závodu...

RUN FREE – POSELSTVÍ BÍLÉHO KONĚ, režie: Radek Popelka, kamera: Milan Daněk, Radek Popelka, Jan Popelka, Renata Žižlavská, námět: Milan Daněk, Alena Žákovská, hudba: Zbyněk Petržela, zpěv: Aleš Čuma, produkce: Jan Popelka, studio Audiovisul, ČR 35 min.

Kmotry filmu se stanou běžci Stanislav Juránek a Tomáš Rusek. Premiéra proběhne v rámci 14. ročníku festivalu filmů, setkání a dobrodružství RAJBAS, který nabízí pestrý program na víkend 23. – 25. listopadu, včetně netradičního závodu v běhu do kopce se zátěží pětilitrového soudku limonády Grena. Vše o programu celé akce na www.festivalrajbas.cz

Zprávu předkládá: Sdružení Horizont, o.s., kontakt: Milan Daněk, horizont.cz@seznam.cz, mobil: 723 091 241

Milan Daněk foto
  • přečteno: 11606/11158×, 4 komentáře

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (13 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Milan Danek | 4. 12. 2012 11.06 hod. | 46.149.115.xx
Dobry den , ahoj,
prave jsme se dohodli, ze film na DVD budeme prodavat (vytezek bude zasilan na podporu indianske komunity) – jinak nejbližsi verejne promitani bude v Brne 13.12 na Moravske Slavii a 17.1. na BVV v ramci festivalu Go Kamera, tam bude film take mozno zakoupit.
Run free! Dany
Takze pokud zajem trva – je treba uvest zasilaci adresu – zaslat na majl horizont.cz@seznam.cz

Bohdan Dudys | 23. 11. 2012 15.50 hod. | 85.93.119.xx
Přidávám se k dotazu, jestli bude tento film k vidění i jinde než v Blánsku, resp. na DVD. Děkuji.

Don Miro de Sitges | 23. 11. 2012 10.49 hod. | 80.254.154.xx
...a bude k mání na DVD nebo ke stažení na internetu? Tady v Katalánsku ho v kině asi promítat nebudou, ale vidět bych ho chtěl moc!
Zdravím z jihu, kde se běhá hodně a krásně

Marta | 22. 11. 2012 10.15 hod. | 93.91.49.xx
Bude tento film možno vidět i jinde než v Blansku?

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecká literatura

všechny články Běžecká literatura

Anketa – hlasuj i ty!

Podle čeho si budete vybírat běžecké boty na sezónu 2017

Během následujících týdnů budete osloveni firmami vyrábějícími, či prodávajícími běžeckou obuv s jejich vzory pro rok 2017. Podle čeho se budete při výběru orientovat?

podle značky53
podle povrchu na němž převážně běhám30
podle barvy2
podle šířky boty ve špičce13
podle výšky dropu (rozdílu mezi výškou paty a špičky)14
podle váhy13
podle počtu technických fines, které budou ve výčtu jejich vlastností4
podle toho, jak se v nich budou cítit moje nohy73

kde se diskutuje

  • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Ahoj Michale, super článek. Hodně mi pomohl v nalezení sebe sama a pochopení co je v běžeckém…»
  • Úrazy Achillovy šlachy. Prevence a jejich léčení : Dobrý den, na tuto diskuzi jsem narazila při pokusu se opět posunout o kousek dál při řešení svého…»
  • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : kdy bude kniha k mání??? děkuji »
  • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : Dobrý den je mi 40.let a před dvěma léty jsem začal běhat. Byl jsem jeden z těch, kteří začali…»
  • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Po přečtení, ačkoli je už 11 večer, mám chuť vyběhnout a běžet a běžet pro ty pocity, které my…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků