logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Premiéra filmu RUN FREE – POSELSTVÍ BÍLÉHO KONĚ

Premiéra filmu RUN FREE – POSELSTVÍ BÍLÉHO KONĚ

Své horizonty můžeš jen pozorovat. Můžeš se k nim vydat, můžeš běžet a můžeš doběhnout daleko nebo vystoupat vysoko. Vše je na Tobě.

ULTRAMARATONEC DANIEL ORÁLEK A DALŠÍ BĚŽCI V NOVÉM FILMU “RUN FREE – POSELSTVÍ BÍLÉHO KONĚ”

termín: 25. listopadu 2012 v 15:15 hod.

místo: Kino Blansko, Hybešova 6

Premiéra proběhne na závěr 14. ročníku festivalu filmů, setkání a dobrodružství RAJBAS 2012

Film poteší zejména příznivce knihy Christophera McDougalla BORN TO RUN (Zrozeni k běhu).

... když se tato kniha o zapomenutém národu Tarahumarů stala velmi rychle světovým bestsellerem, vypadalo to, že všechna jejich údajná tajemství jsou odhalena. Styl popisu superatletů a jejich nadlidských schopností, dodnes žijících izolovaně v úkrytu divokých skal, však vyznívá místy lacině idylicky. Jedná se o nadsázku nebo je vše popsáno pravdivě? Ovlivnil nebývalý zájem čtenářů život na dně Měděných kaňonů? Jak se Tarahumarům přežívá v sousedství brutálních drogových gangů? Jsou opravdu fenomenální neporazitelní běžci? Jaký je ve skutečnosti mýtický hrdina Caballo Blanco?

Jednoduchým řešením k nalezení odpovědí je balit batohy a vyrazit na cestu. Alena Žákovská a Milan Daněk tak zjistí, že Měděné kaňony nejsou úplně ztraceným světem a hlavně, že Caballo Blanco není pouhým tulákem a podivínským ultramaratoncem. Pozvání k závodu, jehož výtěžek bude předán zástupcům indiánské komunity, je velkou výzvou. Takové se nedá odolat. Za několik měsíců na Caballo Blanco Ultra Marathon odjíždí šestičlenná parta běžců a nechybí Daniel Orálek, vytrvalec, který patří do světové elity ultramaratonců. 4. března 2012 krátce po východu slunce vyběhá na trať 300 indiánských běžců a 80 dalších závodníků ze 14-ti zemí celého světa. Čeká je 50 mil nahoru dolů rozpálenými kaňony. Zažijí závod, kde nejde pouze o pořadí v cíli. Zvítězí opravdu každý, kdo přijel. Těch několik dnů zde na dně kaňonu v Urique spojí Mexičany, pro které je městečko domovem, indiány, kteří přišli ze všech koutů země Tarahumarů i cizince, bláznivé běžce z dalekých míst celé naší planety, hledače tajemství nejlepších přírodních běžců.

Micah True, známější pod svým indiánským jménem Bílý kůň, nikdy nestál o svou osobní popularitu a přesto svým životním příběhem ovlivnil obrovské množství lidí na celém světě. Poselství běhu bez hranic Run Free umocnila zpráva o jeho nenadálé smrti nedlouho po konání závodu...

RUN FREE – POSELSTVÍ BÍLÉHO KONĚ, režie: Radek Popelka, kamera: Milan Daněk, Radek Popelka, Jan Popelka, Renata Žižlavská, námět: Milan Daněk, Alena Žákovská, hudba: Zbyněk Petržela, zpěv: Aleš Čuma, produkce: Jan Popelka, studio Audiovisul, ČR 35 min.

Kmotry filmu se stanou běžci Stanislav Juránek a Tomáš Rusek. Premiéra proběhne v rámci 14. ročníku festivalu filmů, setkání a dobrodružství RAJBAS, který nabízí pestrý program na víkend 23. – 25. listopadu, včetně netradičního závodu v běhu do kopce se zátěží pětilitrového soudku limonády Grena. Vše o programu celé akce na www.festivalrajbas.cz

Zprávu předkládá: Sdružení Horizont, o.s., kontakt: Milan Daněk, horizont.cz@seznam.cz, mobil: 723 091 241

Milan Daněk foto
  • přečteno: 16112/15404×, 4 komentáře

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (13 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Milan Danek | 4. 12. 2012 11.06 hod. | 46.149.115.xx
Dobry den , ahoj,
prave jsme se dohodli, ze film na DVD budeme prodavat (vytezek bude zasilan na podporu indianske komunity) – jinak nejbližsi verejne promitani bude v Brne 13.12 na Moravske Slavii a 17.1. na BVV v ramci festivalu Go Kamera, tam bude film take mozno zakoupit.
Run free! Dany
Takze pokud zajem trva – je treba uvest zasilaci adresu – zaslat na majl horizont.cz@seznam.cz

Bohdan Dudys | 23. 11. 2012 15.50 hod. | 85.93.119.xx
Přidávám se k dotazu, jestli bude tento film k vidění i jinde než v Blánsku, resp. na DVD. Děkuji.

Don Miro de Sitges | 23. 11. 2012 10.49 hod. | 80.254.154.xx
...a bude k mání na DVD nebo ke stažení na internetu? Tady v Katalánsku ho v kině asi promítat nebudou, ale vidět bych ho chtěl moc!
Zdravím z jihu, kde se běhá hodně a krásně

Marta | 22. 11. 2012 10.15 hod. | 93.91.49.xx
Bude tento film možno vidět i jinde než v Blansku?

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecká literatura

všechny články Běžecká literatura

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Dobrý den, sháním knihu Běžecká čítanka Miloše Škorpila, můžete mi prosím někdo poradit, kde ji…»
  • Only one? : To je dobré jako povídka od Oty Pavla. »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků