logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Žlutý svět aneb jak jsem se zamiloval

Žlutý svět aneb jak jsem se zamiloval

Do mých běžeckých dnů vstoupila láska jako trám. Za předchozích bezmála pět let jsem okusil desatero příjemných, povětšinou však povrchnějších vztahů – zpravidla nám to spolu nevydrželo déle než dva tisíce kilometrů. Ale teď – lítám v tom až po kotníky.

Poprvé jsme spolu měli tu čest hned v první den tohoto roku kousek od Chebu... Tehdy mi tuhle uhrančivou přitažlivost na pět nesobecky předhodil Miloš, který s ní zrovna něco málo čerstvých zkušeností měl. Už tenkrát jsem ucítil silné zaujetí, strávili jsme však spolu jenom pár minut naděje. Pak mi svět znovu zevšedněl.

V půli tohoto týdne jsme však zosnovali v našem pražském Running Mallu takovou adizábavu. Víte, my tady vůbec děláme fůru akcí pro potěchu běžcova osrdí. Tentokrát jsme holt pozvali lidičky, ať si v našem útulném šopu nechají proměřit nožičky a bytelně vyzkouší pruhované botišky.

Asi se to mělo stát. Stačil jeden pohled a bylo všechno jasné. Krátké představení, první nesmělé úsměvy... Vyrazili jsme ještě s několika dalšími přáteli spoluběžci ven. Mé okouzlení však přesahovalo všecky mezky. Z původně zamýšlené seznamovací procházky okolo nejbližšího bloku domů se vyklubala pětikilometrová romantika v letenském parku nad rozzářeným městem.

Ten večer nesměl hned tak skončit. Upalovali jsme spolu dál. Rovnou ke mně domů. Překvapivě nikoliv nejkratší cestou, která do mého skromného bohnického útočiště vede. Jen co zaklaply dveře a zachrastila petlice, skončili jsme oba na koberci v obýváku... Přece nenechám nesměle postávat na chodbě něco takového!

Ta svébytnost. Ta energie, ten půvab. Krása!

Potud to vypadá na úspěšný večer lamače dívčích srdcí. Ve skutečnosti bych měl zkusit štěstí alespoň ve hře... Moje nová láska se nicméně zove Adidas Energy Boost. Na druhou stranu, po kratším seznámení se nabízí příměr k ženskému etalonu celá řada. Bota je to půvabná, na první i druhý pohled, zevnitř i zvenčí, na omak... Chce se líbit. Vždycky jsem chtěl mít svítivě žlutý boty z umělý hmoty.

Ale není to jen prostá parádnice typu modelíny z plastelíny. Umí za to pořádně vzít. Za zásadní prvek považuji její výrazně sportovní zaměření až vlohy. Bez toho by to asi nešlo. Je lehká, přitom poctivá, pružná, skočná. Daří se jí navádět mé váhavé kroky kýženým směrem. Skutečně, dynamická podpora aktivního odvalení chodidel vstříc světlým zítřkům je příkladná až dechberoucí. Kotník, špička, kupředu, zpátky ni krok!

Má na mě veskrze kladný vliv. Mívám dojem, jako by ani neumožňovala běžet blbě, flákat to. „Patařům“ a podobným provinilcům uštědří výchovný políček v podobě zpětné rány nezdolného odpružení. Chlapečku, tohle si dovolovat nebudeš!

Když se to naopak chytne za správný konec, dopřeje vám povznášející pocit mladistvého letce. Snad jenom v drsnějším terénu se jí i vzhledem ke svému čistokrevnému silničářskému původu dvakrát nelíbí. I v tom jsme nicméně zajedno.

Co bych na nás ještě tak prásknul. Jsme spolu. Už skoro přesně týden. Umínil jsem si, že ji PROSTĚ MUSÍM MÍT. A stejně jako každý čerstvě zaláskovaný věřím, že náš vztah se promění v nerozlučný, pevný svazek plný kvalitního... běhání. Zatím po matičce Práglu, ale chystám se ji ukázat našim. Je to vážný.

A sakra. Vždyť já jsem dosud, hlava děravá (zuby nevyjímaje), vlastně ještě nevysvětlil, cože už nenovinařím v Pejřimově. A co je to vlastně ten Running Mall, že ho jakožto poloviční Bohničák/Pražák tak velebím a dávám mu přízvisko „náš“.

To je vám náramný stavení, trávím v něm drtivou většinu svých současných dnů. Činím tak zcela dobrovolně a rád. Stojí přesně kousek od středobodu Prahy, hotový běžecký ráj. Vážně moc si vážím toho, že jsem tam byl přizván činiti běžeckému národu pomyšlení jakožto vrchní pobíhač. A pan řídící tady s námi bude od pondělka taky. I vy byste mohli. Schválně, jukněte na runningmall.cz a přijďte pobejt k nám, do klubu! Krtkem na Vltavskou, šalinou na Kamenickou a vítámvás, jste u nás.

Ano, kromě bydliště se v mém životě mění spousta dalších věcí, o tom snad ale raději až někdy příště. Ještě to zraje. Jinak se tady z toho všeho normálně dojetím rozpláču a budete to mít.

Trocha běžecké erotiky

Skončili jsme spolu u mě doma na koberci. No, uznejte, není nádherná
Skončili jsme spolu u mě doma na koberci. No, uznejte, není nádherná?

Malý kvíz aneb čí boosty jsou čí
Malý kvíz aneb čí boosty jsou čí.

Michal "Vydra" Vítů foto
  • přečteno: 14487/14011×
Žlutý svět aneb jak jsem se zamiloval Žlutý svět aneb jak jsem se zamiloval

Hodnoť článek

3 z 5 hvězd dobré (19 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál VYDRA V RUNNING MALLU

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků