logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Vodičská flotila opět útočí: Představujeme tucet maratonských kormidelníků

Vodičská flotila opět útočí: Představujeme tucet maratonských kormidelníků

Ať už sníte o nedělním čase 3:30, pokoření pětihodinové hranice či o čemkoliv mezi tím, své nohy i ruce vám věnují na pomoc vodiči Prague Volkswagen Marathonu.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Pro její osazenstvo stejně jako při předchozím půlmaratonu platí, že VODIČI
 2. Kdo vás povodí Prahou:
  1. 3:30, sektor E, růžová vlajka – Jan Mareček a Rostislav Tomeš
  2. 3:45, sektor G, žlutá vlajka – Michal Vítů a František Míček
  3. 4:00, sektor H, bílá vlajka – Zdeněk Kolman a Martin Stárek
  4. 4:15, sektor J, červená vlajka – René Kujan a Pavel Fenyk
  5. 4:30, sektor K (vpředu), oranžová vlajka – Štefan Krč a Jitka Stehlíková
  6. 5:00, sektor K (vzadu), modrá vlajka – Miloš Škorpil a Jitka Faronová

A už se to blíží. Běžecký svátek všech svátků. Dlaně se začínají potit i jinak ledově klidným běžcům, budík přijde pro nedělní ráno nařídit na nekřesťansky časnou hodinu. Mezi neoddělitelné součásti Volkswagen Prague Marathonu nicméně patří i vodičská parta. Vzhledem k fantastické odezvě běžeckého pole na nové vodičské vlajky při Sportisimo půlmaratonu poběžíme s batožinami místo balónků i maraton celý. Tak hlavně ať nějak víc nefouká, jinak se může stát, že vltavskou hladinu ozdobí tucet poněkud pofidérních pestrobarevných plachetnic... Ale vážněji, a hlavně stručně. Veškerými cennými zkušenostmi co do úspěšného zvládnutí maratonu vás tu již bezmála týden zásobuje Miloš, mně náleží pouze doplnit pár údajů týkajících se vodičů. Moc mě těší, že se nám opět podařilo sestavit tým zkušených, spolehlivých běžců schopných udržet stálé až strojové tempo.

I letos se staráme o šestici časů, po jejichž dosažení je mezi kondičními běžci největší sháňka. Vím, několik z vás se zajímalo i o vodiče na 3:15 či dokonce tři hodiny rovné. Rovněž o vlajce mířící na 3:15 jsme zkraje uvažovali, nicméně počet batůžků není neomezený. A vzhledem k tomu, že tato konstrukce váží i s vrtkavou vlajkou bezmála dvě a půl kila, bezpečně zvládnout dotyčný čas by svedl jedině zkušený maratonec s osobním maximem hluboko pod tři hodiny. I ti samozřejmě Volkswagen Prague Marathon poběží, nicméně na atletickou registrační kartu jako mistrovství republiky. Pokud se nicméně do budoucna nějaký zájemce objeví, rádi jej v naší vodičské partě přivítáme.

Pro její osazenstvo stejně jako při předchozím půlmaratonu platí, že VODIČI

 • všichni běží na reálný neboli čipový čas. Stopky pouštějí v okamžiku míjení startovní brány, ztrátu na oficiální čas sdělují běžcům na požádání
 • první kilometr až dva volí lehce pomalejší tempo „na rozdýchání“, na odmazání těch pár vteřin mají všichni čas dalších čtyřicet kilometrů
 • udržují pokud možno stálé tempo, každý kilometr či přinejmenším pět spoluběžcům sdělují mezičasy i další neméně cenné informace (kupříkladu, kam si posléze mohou společně zajít na dlabanec a kde točí nejlepší... limonádu)
 • nemají prvoplánově za úkol být vteřinově přesným vykonavatelem vůle přednastavených GPS hodinek, nýbrž být svému okolí co možná nejvíce ku pomoci
 • by se měli s přihlédnutím ke vzdálenosti i nepředvídatelným hrozícím povětrnostním vlivům „vejít" v cílovém čase do rozpětí plus mínus jedné minuty
 • občerstvovací stanice se procházejí, ty osvěžovací procupitávají – běžci se v klidu osvěží, zároveň uvolní svaly. Ztráta je nicotná, přínos zásadní
 • předstartovní sraz „plachetnic" se, jako již tradičně, uskuteční ve čtvrt na devět v „přístavišti" u Prašné brány. Tam je můžete přijít pozdravit či se s regatou vyfotit, případně si vyhlédnutého kapitána odchytit a rovnou se s ním odrazit do předurčeného startovního koridoru.

Přejeme šťastnou plavbu vespolek, užijme si ji ve zdraví. A cíle dosáhněmež v relativní svěžesti!

Kdo vás povodí Prahou:

3:30, sektor E, růžová vlajka – Jan Mareček a Rostislav Tomeš

O docílení nejrychlejšího času se postarají zkušení běžci s mnohaletou vodičskou praxí. I oni poběží na reálný čas, tedy nikoliv od výstřelu, a dohánět ztrátu na čas oficiální nebudou.

3:45, sektor G, žlutá vlajka – Michal Vítů a František Míček

S Františkem nás spojuje i to, že oba jsme sebou v uplynulém týdnu řízli na čisté rovině. Já v neděli, on v úterý. Jak moc jsme padlí na hlavu, posuďte v neděli sami... Franta je každopádně výtečný, světem protřelý maratonec!

4:00, sektor H, bílá vlajka – Zdeněk Kolman a Martin Stárek

Na čtyři hodiny vám udělají společnost dobroběžec Zdeněk s horským ultramaratoncem Martinem. Těmto dvěma brání rozložité batožiny v rozletu asi nejméně – jsou na ně zvyklí.

4:15, sektor J, červená vlajka – René Kujan a Pavel Fenyk

René se vyznačuje záhadnou náklonností k obíhání a přebíhání Islandu, mnohahodinová lopota v horách není neznámou ani pro Pavla. Vydržet v setrvalém pohybu 255 minut pro ně tudíž nebude nic neřešitelného.

4:30, sektor K (vpředu), oranžová vlajka – Štefan Krč a Jitka Stehlíková

O Štefanovi někdo říká, že skutečný závod pro něho začíná po prvních sto kilometrech. Doprovod tomuto velice populárnímu ultraběžci obstará další zkušená maratonkyně Jitka Stehlíková, která vodila v Praze i před rokem.

5:00, sektor K (vzadu), modrá vlajka – Miloš Škorpil a Jitka Faronová

V této dvojici se snoubí velezkušenost s lidskostí, mládím a půvaby. Která vlastnost komu náleží, to zjistíte, pokud hodláte pokořit pětihodinovou hranici. Sluší se jenom prozradit, že Jitka si pořídila přímo pro tuto příležitost zvláštní barvu vlasů a sestřih, jemuž se údajně říká Candy Dandy.

Vodičská vlajka na Volkswagen Maraton Praha
S Františkem Míčkem (na snímku) jsme neodolali a v rámci úterního večerního tréninku PIM Běžeckého klubu jsme žlutou plachetnici jaksepatří zkusmo provětrali. Údajně proto, že se jmenuju, jak se jmenuju, nejdříve jsme si prostě museli oběhnout chrám svatého Víta. Pak jsme zamířili pro změnu na Václavák. Pod koně...

Michal "Vydra" Vítů foto
 • přečteno: 7191/6864×, 2 komentáře
Vodičská flotila opět útočí: Představujeme tucet maratonských kormidelníků

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (21 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Martin | 12. 5. 2014 18.10 hod. | 194.108.49.xx
Moc díky Martinovi a Zdeňkovi, vodičům na 4:00. Bylo to s nimi fajn, byla pohoda, běželi jak hodinky. Poprvé jsem vsadil na vodiče a nelitoval :) Takže ještě jednou díky!

JancaK | 9. 5. 2014 9.46 hod. | 88.208.88.xxx
Ahoj Michale, k Tvemu praporku se asi nepridam, preci jen mam v planu cas o pet/deset minut pomalejsi. Ale drzim palce vsem vodicum, at mate kolem sebe plno spokojenych ovecek!

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál VYDRA V RUNNING MALLU

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví37
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice96
Více času na sebe11
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou32

kde se diskutuje

 • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
 • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
 • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
 • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
 • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků