logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Spíš než na časy teď běhám pro krásné pocity a radost

Spíš než na časy teď běhám pro krásné pocity a radost

„Spíš než na časy teď běhám pro krásné pocity a radost" komentuje Běchovický závod vítězka v kategorii věnované památce Olgy Havlové paní Věnceslava Pokorná.

Je neděle 28. září přesně 11 hodin a od legendárního památníku č. 13 v Běchovicích právě startují první závodníci 118. ročníku Běchovického běhu – nejstaršího silničního závodu v Evropě, jenž se koná bez přerušení již od roku 1897. Přes dva tisíce běžců čeká dnes zdolání tradiční tratě o délce 10 031 m vedoucí do centra Prahy, která je obávanou především díky táhlému stoupání v poslední čtvrtině trasy.

pocta ženy Ženě

Cíl závodu se nachází na Žižkově, v místě, kde se narodila a vyrůstala Olga Havlová, přímo na křižovatce ulic Koněvovy a Za Žižkovskou vozovnou. Jedna z žižkovských ulic nedaleko cíle závodu dodnes nese jméno paní Olgy. Propojení Běchovického běhu s Výborem dobré vůle – Nadací Olgy Havlové vzniklo vytvořením speciální kategorie ocenění nejstarších závodnic – žen „veteránek" ve věku 65 let a více, věnované památce Olgy Havlové, která by se loni dožila 80 let.

Věnceslava Pokorná

V kategorii těchto obdivuhodných žen s velkým náskokem vítězí s časem 00:51:50 sekund běžkyně Věnceslava Pokorná, která se Běchovického běhu účastní letos již po třiatřicáté.

Dnes se mi běželo velmi dobře i přesto, že bylo trošku tepleji. Závěrem ten „Hrdlořezák“, to je vždycky takové, že ty síly docházejí. Ale celý závod byl moc fajn. Dneska běžím už po třiatřicáté, ale časy s dřívějšími závody nesrovnávám. Teď už se to špatně porovnává... Spíš než na časy, teď běhám pro krásné pocity a radost. Běh je pro mě úžasný! Člověk je klidnější, spokojenější, optimističtější, prostě pohodovější. Všem doporučuju. A to i ženám mého věku, ať to zkusí. Protože přijdou na to, že jim to opravdu dá něco jenom pro ně. Já sama jsem se odhodlávala běžet Běchovice asi čtyři roky. Čtyřikrát jsem byla přihlášená, než jsem je začala běhat. Měla jsem k „Běchovicím" respekt. Nesmírný. Ale mám je ráda. Je to hezký závod, dodává k běhu vítězka v kategorii žen 65+ Věnceslava Pokorná.

Na druhém místě do cíle dobíhá paní Vlasta Bulcová

Na druhém místě do cíle dobíhá paní Vlasta Bulcová z Liberce v čase 00:56:30 sekund a třetí místo obsazuje paní Milena Hovorková z TJ Petřiny Praha s časem 01:03:45 sekund.

Vítězkám v kategorii věnované památce paní Olgy předává ocenění bývalý extraligový sportovec, člen správní rady Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové pan Josef Beneš, který nejrychlejším běžkyním věnuje jménem Výboru dobré vůle pamětní stříbrné medaile s portrétem Olgy Havlové, vydané k 10. výročí nadace.

obrázek

Všem běžkyním blahopřejeme k dokončení nelehkého závodu a už nyní se těšíme na příští již 119. ročník legendárního Běchovického běhu.

Článek připravila Tereza Říčařová
Autor fotografií: Zdeněk Chrapek

Výbor dobré vůle foto
  • přečteno: 5696/5606×, 3 komentáře
Spíš než na časy teď běhám pro krásné pocity a radost Spíš než na časy teď běhám pro krásné pocity a radost Spíš než na časy teď běhám pro krásné pocity a radost Spíš než na časy teď běhám pro krásné pocity a radost

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (13 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Don Miro de Sitges | 3. 10. 2014 13.38 hod. | 80.254.154.xx
Krásný článek a obdivuhodné výkony!!!
Jenom to datum nějak nesedí: bylo to v neděli dvacátého osmého ale září, ne října :-)
Z Katalánska zdraví momentálně neběhající (po operaci)
Miro

fotoMiloš Škorpil: Miro děkujeme, opraveno

Ketty Martin Weinhem-Heidelberg, | 2. 10. 2014 12.49 hod. | 85.181.209.xxx
Jak jsem si precetla clanek ve kterem se mluvi o "BECHOVICICH", tak mi pripomel moji sportovni karieru z rokuch 1966, 1967, 1969, kdy sem dobehla jako viteskyne do cilu. V roce 1968, sem tenkrat obsadila 2. misto.Dnes v mich 60. letech beham, ale jako mnoho z vas, pro RADOST!!

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas95
Asics133
Brooks19
Inov-856
Icebug5
Hoka One24
Mizuno58
Newton5
NB22
Nike61
Salming365
Salomon41
Scott3
Vibram Fivefingers9
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce49
Běhám bos, bot netřeba14
ON6

kde se diskutuje

  • Jak se obléci na běh do teplého počasí : Díky za tipy! Já mám oblíbená funkční tílka s podprsenkami a přes ně tílko s obrázkem běhu (aby…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Ta pozadí .... upřesňuji na 3. čtvrtinu. A možná bych se nechal přesvědčit i na 2. Žádný extrém…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Romane, s Karlem je to jistota, ten se kochá rád! Výborná volba! S Joggerem bych si dovolil mírně…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Fanouš je jak kecal z Prodané ... Ale jeho argumenty jsou přímo geniální. Já, ale nebudu dřív doma,…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Pokud je otravná, nezáživná, nudná trať, vyplatí se spěchat do cíle. Ale : pokud je trať hezká,…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků