logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Štafeta dvanácti běžců s postižením zraku poběží 350 km podél Vltavy

Štafeta dvanácti běžců s postižením zraku poběží 350 km podél Vltavy

O nadcházejícím víkendu (16. – 17. května 2015) se poběží neobyčejně náročný štafetový závod VLTAVA RUN 2015, jehož trať je dlouhá přes 350 km a vede od Kvildy, pramene Vltavy, až do Prahy. Historicky poprvé se ho zúčastní i tým Nadace Leontinka, který tvoří 12 zrakově postižených běžců se svými traséry, a bude tak jako jediný handicapovaný tým porovnávat síly s dalšími 180 přihlášenými družstvy.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Náročný běh je pro nevidomé výzvou
 2. On-line zprávy z tratě a vítání v cíli
 3. Poděkování
 4. Nadace Leontinka a sport
 5. Užitečné odkazy

Sestava štafety Nadace Leontinka je různorodá, tvoří ji 11 mužů a jedna žena, nejmladšímu členovi je 19 let a nejstaršímu 60. Běžci mají rozdílné sportovní zkušenosti a také různý stupeň postižení zraku – od slabozrakosti až po úplnou nevidomost, říká Radka Králová, koordinátorka sportovních projektů Nadace Leontinka.

Každý běžec bude muset se svým průvodcem uběhnout celkem 30 km ve třech různých úsecích, v pravidelném pořadí. Některé etapy jsou ve velmi náročném terénu, a běží se nepřetržitě i přes noc.

Náročný běh je pro nevidomé výzvou

Vltava Run je skutku velká výzva. Je to něco nového, a hlavně člověk doběhne a hned se musí připravit na další běh. To jsem ještě nikdy nezkusil, říká zrakově postižený Karel Novotný.

Popravdě mne nejvíc zajímá, jak se dá takováto akce logisticky zvládnout pro jednotlivé štafety. Jistě to také bude zážitek, už pro svou výjimečnost, dodává nevidomý Marek Šimíček.

Přiznám se, že z Vltava běhu mám respekt z důvodu běhu v přírodních podmínkách – pro můj běh ve tmě je pocitově příjemnější ovál nebo asfalt v parcích nebo na cyklostezkách. Ale je potřeba se někam posouvat, říká odvážně nevidomý Honza Říha.

Očekávám adrenalin – čím horší trať, tím lépe pro mě. Až po dvou dnech a 350 kilometrech doběhneme do cíle, řeknu si, že jsme dokázali něco, co ještě nikdy nikdo nedokázal – nás pár magorů :-). Moje motto je: Vyhrát, nebo umřít! věří si zrakově postižený Marek Moflar.

Tým Nadace Leontinka tvoří kromě 12 zrakově postižených běžců a 12 trasérů také 3 koordinátorky, 4 řidiči, 3 členové štábu, který bude zaznamenávat celou cestu štafety Nadace Leontinka závodem Vltava Run, a ještě několik dalších dobrovolníků. Jednoho z nevidomých závodníků bude po celou dobu provázet také vodicí pes.

On-line zprávy z tratě a vítání v cíli

Aktuální informace z trati bude Nadace přinášet na své facebookové stránce, kde jsou i profily jednotlivých běžců. Veřejnost může tým Nadace Leontinka přijít podpořit v neděli 17. května do cíle, kterým proběhnou všichni sportovci společně. Cíl závodu je ve sportovním centru HAMR Braník – Praha a doběhnutí závodníků se očekává v odpoledních hodinách.

Poděkování

Nadace Leontinka děkuje partnerům, kteří nevidomým umožnili závod běžet: FM Logistic, EXX, Volkswagen Užitkové vozy, White Trans, Bread Market, Eleven sportswear, Tisk do 1000.cz, Ogilvy, Vltava Run.

Nadace Leontinka a sport

Nadace Leontinka dlouhodobě podporuje sportovní aktivity zrakově postižených. Pomáhá jim s integrací mezi vidící závodníky, tj. poskytuje veškeré zázemí, zajišťuje startovné, traséry a další nezbytné podmínky (např. opakovanou účastí zrakově postižených na Jizerské 50, běžecké sérii RunTour ad.)

Nadaci Leontinka lze podpořit jakýmkoli příspěvkem na č. ú. 2512300102/2600

nebo zasláním DMS LEONTINKA na číslo 87777.

Užitečné odkazy

Více o závodu: www.vltavarun.cz

Sportovní aktivity Nadace Leontinka: www.nadaceleontinka.cz/projekty/sport/

Facebook Nadace Leontinka

Kontakt: Mgr. Barbara Hucková, MBA, huckova@nadaceleontinka.cz, +420 724 055 118

Nadace Leontinka pomáhá dětem a studentům se zrakovým postižením. Jejím cílem je umožnit jim integraci do společnosti, vzdělávacího systému a společenských aktivit. K hlavním činnostem nadace patří spolupráce se speciálními školami, zvyšování úrovně vybavení specializovaných klinik a center, zvyšování dostupnosti speciálních nástrojů a pomůcek, spolupráce s ostatními neziskovými organizacemi a prevence zrakových onemocnění.

Kontakt:

Barbara Hucková, výkonná ředitelka, huckova@nadaceleontinka.cz

Radka Králová, koordinátorka projektů, kralova@nadaceleontinka.cz

bezeckaskola. cz foto
 • přečteno: 2821/2730×

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (9 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví40
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice109
Více času na sebe14
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou37

kde se diskutuje

 • Život neběží vždycky podle (tréninkového) plánu : Je to malichernost, ale jak dobře Vám rozumím ... :-) »
 • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
 • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
 • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
 • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků