logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Zaběhni Pražský maraton 2018 s Milošem, Michalem a Salmingem pod 3

Zaběhni Pražský maraton 2018 s Milošem, Michalem a Salmingem pod 3

Po vyhlášení projektu Zaběhni Pražský maraton s Milošem pod 4 se stejně jako loni i letos začaly objevovat dotazy, zda něco takového neuděláme i pro ty, co by dali maraton rádi pod 3 hodiny. Vloni to ještě nebylo možné, jednak se necítím na to, abych se nyní připravil na takový výkon, to bych musel začít zase trénovat, a pak – nemůžu se rozdvojit. Letos už to ale jde, protože mezi trenéry Běžecké školy mám dva, kteří jsou schopni to zaběhnout.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Jak jsme si rozdělili úkoly a co můžete od programu očekávat
 2. Cena programu
 3. V ceně programu je zahrnuto
 4. Podmínky programu
 5. Zátěžový test
 6. Termíny společných tréninků
 7. Kapacita
 8. Informace k přihlášení

Šťastný los padl na Michala Vítů, s nímž spolupracuji již osm let. Svůj první maraton v životě se mnou běžel jako spoluvodič na čas 5:00, poslední tři roky měl na starost vodiče při závodech Run Czech a od letošního března je trenérem Běžecké školy. Prostě je to chlap, na nějž se mohu plně spolehnout a o němž vím, že povede zodpovědně ty, co se do programu přihlásí, jak v trénincích, tak při vlastním maratonu, a udělá všechno pro to, aby je dovedl ve stanoveném čase do cíle!

Jak jsme si rozdělili úkoly a co můžete od programu očekávat

Úkoly jsme si rozdělili tak, že já připravím tréninkový plán, Michal s vámi odběhá společné tréninky a při vlastním maratonu bude vaším vodičem. Jinak vše ostatní bude jako u projektu maraton pod 4 a sice:

Cena programu

6000,- Kč

V ceně programu je zahrnuto

 • profesionálně sestavený tréninkový plán s cílem zaběhnout Pražský maraton pod 3 hodiny
 • 4 běžecké tréninky pod dohledem Michala Vítů, s cílem zdokonalit běžeckou techniku, vyladit tempo a naučit se využít potenciál skupiny
 • 1 pár běžecké obuvi SALMING dle vlastního výběru
 • speciální běžecké týmové triko SALMING
 • 25% sleva na produkty SALMING během celého programu
 • sdílení zážitků a společného cíle s ostatními lidmi v programu
 • Michal Vítů jako osobní podpora a vodič skupiny během maratonu
 • trénink s trenéry, asistenty, běhozvěsty Běžecké školy ve skupinách Cross Runningu, které vedou (skupiny se rozeběhnou v průběhu září)

Podmínky programu

 • souhlas s uveřejněním osobního profilu (jméno, věk, váha, výška, zaměstnání), pravidelných reportů z tréninkového procesu a fotek ze společných akcí skupiny (publikování v rámci vlastního blogu na Běžecké škole, na FB Běžecké školy a FB Salming)
 • zakoupená registrace na Pražský maraton 2018
 • používání běžeckých bot SALMING během celého programu (pokud někomu boty nebudou sedět a bude běhat v jiné značce, tak mu ale nikdo hlavu neutrhne)
 • osobní fb profil

Zátěžový test

Zátěžový test na začátku a cca měsíc před maratonem vám a mně řekne, jak na tom skutečně jste a umožní nám společně zajistit, aby váš trénink a start v maratonu byl optimální k vašim momentálním fyzickým schopnostem. Jeho absolvování není podmínkou, ale doporučuji jej absolvovat. S Mirkem Touškou, jsme domluveni, že pokud absolvujete zátěžové testy u něj, budete mít zvýhodněnou cenu, a sice při absolvování jednoho testu 900,- Kč, při absolvování obou testů 1500,- Kč. Kontakt na Mirka poskytneme podle zájmu individuálně.

Termíny společných tréninků

 • 1. trénink – 25.11.2017 – Praha (V centrále Salmingu, kde si budete vyzkoušet modely běžeckých bot Salming a vybrat si ten, který vám, vaší noze, vašemu běžeckému stylu, vaší váze, nejlépe sedí)
 • 2. trénink – 27.1.2018 – Praha (Stromovka – cyklostezka směr Klecany)
 • 3. trénink – 3.3.2018 – Praha (Stromovka – cyklostezka směr Klecany)
 • 4. trénink – 14.4.2018 – Praha (Stromovka – cyklostezka směr Klecany)

Kapacita

25 běžců a běžkyň, kteří si dokáží užívat (života) běh a splní výše (respektive níže) uvedené podmínky programu.

Informace k přihlášení

O zařazení do programu bude rozhodovat zejména rychlost přihlášení, resp. rychlost zaplacení, což bude pro nás důkazem, že to myslíte vážně (k zaplacení budou vybraní uchazeči vyzvání informačním e-mailem na e-mailovou adresu, kterou uvedou v přihlášce).

Ten, kdo se přihlásí, by měl mít již v závodě zaběhnutý maraton, i když já svůj první maraton běžel za 2:41 hod, ale měl jsem před tím za sebou několik 25 km závodů. Takže uchazeč by měl mít za sebou bezpodmínečně několik půlmaratonů, z nich v tom nejrychlejším by se měl přiblížit 1:30, ale raději trošku pod, protože maraton nejsou dva půlmaratony!

Všichni uchazeči si jsou vědomi svého zdravotního stavu, svých fyzických schopností, programu se účastní dobrovolně a na vlastní nebezpečí. Organizátoři pak nenesou žádnou zodpovědnost za případná zranění, která by si způsobili v průběhu přípravy na maraton či při společných trénincích.

Přihláška na: Zaběhni maraton s Milošem a Michalem pod 3 hodiny

P.S. oznámení o přijetí přihlášky vám přijde na vámi uvedený e-mail do 48 hodin (probíhá týdenní běžecký camp a tak nejsme po většinu dne na počítači).

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (9 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Linda | 22. 8. 2017 13.07 hod. | 31.186.185.xxx
Dobrý den, přihlásila jsem se (1x) na pražský 1/2 maraton (7.4.2018) a chci se na něj připravovat zdravě a efektivně. Běhávám si jenom tak pro radost, nikdy ne s cílem uběhnout tolik a tolik za nějakou dobu, nicméně pro ten 1/2maraton by to chtělo seriózní přípravu. Narazila jsem na tento Váš článek,jelikož se budete takto připravovat na maraton, nepředpokládám, že byste organizovali něco podobného i pro 1/2maraton, můžete mi ale prosím doporučit alespoň jak začít, případně jestli se můžu v Praze obrátit na někoho konkrétního, kdo by mi s tím, jak si vše připravit, aby ten tréning byl jak jsem psala, efektivní a zdravý, mohl pomoci? Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den. Linda

fotoMiloš Škorpil: Lindo, nejsi jediná, která se na to ptá, něco zvažujeme, takže vydrž, věřím že řešení najdeme i pro půlmaratonce :)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
 • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
 • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»
 • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Dobrý den, sháním knihu Běžecká čítanka Miloše Škorpila, můžete mi prosím někdo poradit, kde ji…»
 • Only one? : To je dobré jako povídka od Oty Pavla. »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků