logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Kilometry pro Paraple on-line – den jedenáctý

Kilometry pro Paraple on-line – den jedenáctý

Svítání. Když ráno vyjde slunce, je to dar. Dar světla, dar tepla, dar síly a energie. Dnešní den ale poznamenalo jiné svítání. Dnešní den začal v denním stacionáři Svítání. Bylo to zatím nejkrásnější zahájení dne. Vidět ty natěšené děti přispívat na Paraple, vidět jejich rozzářené oči, vidět jejich upřímnost a nezáludnost bylo jako polití živou vodou.

obrázekobrázekobrázek

Ze Svítání nás vyběhl pěkný houf, děti ze Svítání, jejich paní učitelky, Lenka, Tereza a Tomáš Veleckých, Štefan, já a Jirka na koloběžce. Vyběhli jsme směr Sezemice, které proslavil Martin Doktor. Děti a paní učitelky ze Svítání běžely jen několik stovek metrů. Lenka s Terezou skončily cca po kilometru, Tomáš běžel s námi 11 kilometrů a Jirka jel na koloběžce něco okolo 15 kilometrů. Pak jsme se Štefanem osiřeli, ale nestýskali jsme si, běželi a běželi a běželi. Běželi jsme v pohodě, nic neviděli, dokonce ani Dagmarku, která na nás čekala u silnice. Doběhli jsme do Holic a když Dagmarky nikde nebylo, zavolal jsem, kde visí. Pak nás dojela, vysvětlila nám další cestu s tím, že až bude křižovatka, máme běžet vlevo a ne na Borohrádek. Samozřejmě jsme běželi na Borohrádek. Až po 5 kilometrech jsem si uvědomil, že jsme měli uhnout vlevo :). Sešli jsme se opět v Borohrádku na náměstí.

obrázek

Došli jsme si na oběd. Štefan si dal dvě Marlenky a kafe, já si dal kmínovou polévku a „lehký“ řízek, vycpaný olomouckými tvarůžky a šunkou a bramborem. Pak jsme vyrazili dál směrem na Kostelec nad Orlicí.

obrázek
Málem jsme skončili v domově důchodců :).

V Kostelci nad Orlicí jsme na kruháči měli počkat, až nás Dagmarka navede dál, nechtělo se nám čekat a zahnuli jsme k jednomu z kostelů vpravo. Hned jsem dostal sprďana, jestli nemůžu zavolat, když jsem na kruháku, když volám kvůli každé blbosti :). Pak jsme byli navedeni na stezku přespolní směrem na Doudleby nad Orlicí, rodné to sídlo Vlasty Dvořáčka. V Doudlebech jsme chvilku hledali modrou, která nás měla dovést do Vamberka. Když jsme ji našli, zjistili jsme, že se po ní nedá moc běžet a vyběhli na silnici a byli jsme tam, tedy ve Vamberku.

Z Vamberku jsme byli navedeni na zelenou. Byla to skvělá zkratka, jen jsme občas neviděli, kudy vede. Občas jsme se topili v bažinách, tedy Štefan, mně se dařilo docela dobře je obcházet.

obrázek
Nakonec jsme se vyloupli u Pernštejna, hezký hrad.

Nejvíc nás potěšilo, že pod ním nás čekal Drak. Napojili jsme se a vyšli dál. Do cíle naší dnešní pouti nám zbývalo už jen nějakých 16 km. I ty jsme nakonec nějak prokodrcali a dostali se až do Žamberka.

Tam to bylo také zajímavé. Dagmarka zastavila v půli kopce. Před ní stálo auto z Brna. Když jsme tam se Štefanem dopajdali, vyšel z auta muž. Dali jsme se do řeči. Načež on se zeptal:

obrázek

„Vy jste pan Škorpil? Před lety jsem si koupil ponožky, v nichž jste běžel kolem republiky.“ Odpověděl jsem, že právě zase běžím kolem republiky. Otázal se, jestli běhám kolem republiky každý rok. Odvětil jsem, že jednou za pět let mi to stačí :). Nakonec jsme si vyměnili vizitky a snad se k nám přidá, až budu dobíhat do Brna.

No je fakt, že dnes jsem měl chvilky, kdy jsem pochyboval, jestli udělám další krok, ale nakonec jsem ho vždy udělal a teď už o tom vůbec nepřemýšlím, možná i proto, že dnešní den začal ve Svítání a končí na chalupě u Petra Dostálka. Prostě klídek a pohoda a …

Sumář dne:

  • dnes jsme uběhli 67 km, celkem 545 km
  • běželi jsme 10 hodin, celkem 73 hodin a 10 minut
  • vybrali 535,- Kč, celkem 3646,- Kč
Miloš Škorpil foto
Kilometry pro Paraple on-line – den jedenáctý Kilometry pro Paraple on-line – den jedenáctý Kilometry pro Paraple on-line – den jedenáctý Kilometry pro Paraple on-line – den jedenáctý Kilometry pro Paraple on-line – den jedenáctý Kilometry pro Paraple on-line – den jedenáctý Kilometry pro Paraple on-line – den jedenáctý

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Martin | 17. 4. 2010 13.56 hod. | 90.178.212.xxx
Štefane, ty jsi na to šel chytře! Vždyť bahno léčí!!!

štefan | 17. 4. 2010 10.04 hod. | 89.102.195.xx
Marlénky, né madlénky. Ale běželo se mi po nich skvěle. Po tu hospodu nic moc, bolela mne hodně levá noha. Ale pak to bylo bezva, Marlénka má asi hojivý účinek na moje nohy. A do té bažiny jsem vhupnul hned na začátku toho bahnitého úseku. To bylo dobře, pak už jsem mohli běžet přímo bez kličkování. Kdyby se mi to stalo na konci, asi by mne to hodně rozladilo.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví37
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice96
Více času na sebe11
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou32

kde se diskutuje

  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků