logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Žebrák´s Challenge – na hrad!

Žebrák´s Challenge – na hrad!

Když jsem zjistila, že se z recesistické srandičky z třídních schůzek stává mega zábava pro široké masy běžeckého lidu a že kromě mě tu sázku berou všichni smrtelně vážně, došlo mi, že asi budu muset fakt začít běhat!:-)

obrázek

No jo, ale JAK, když mi to letos zatím ještě fakt NEJDE?? Ještě že mám spoustu dobrých přátel! Např. Martin Š. mi promptně poslal odkaz na formulář pro objednání tréninkového plánu (k nám na školu, samozřejmě:-)), Lucka poslala odkaz na Runningfreeonline.com, kde si můžu vést tréninkový deníček. Dostala jsem též spoustu návrhů, jak bych mohla cvičit, běhat, skákat, protahovat…

Již v pondělí jsem zkusila chůzi/běh podle Gallowaye. Šlo to, ale více než minutu jsem v běhu nevydržela, tak jsem dala rytmus 1/1 (minuta běh, minuta chůze). Nicméně příjemně mě překvapilo, že takhle zvládnu poměrně bez problémů trasu k rybníčkům, což je něco málo přes 8 km. V úterý jsem si to v trošku kratší verzi zopakovala, ve středu jsem si dala volno, ve čtvrtek opět k rybníčkům a střídavě 1–2/1. V pátek už jsem to nechtěla přehánět, abych se nezničila před nedělí:-), tak jsem se šla jen tak lehce proběhnout na 30 min a děsně jsem se držela (jako že pomalu:-)) a dala jsem letos poprvé 15 min v kuse, zbytek 1/1.

V sobotu jsme šli s NT (nerudný týpek) lehkou podvečerní procházku a už tady byla neděle – plánovaná patnáctka na Seeberg. Už v předstihu – protože to všude vykvákal:-) – se mi dostávalo výborných rad, doporučení a povzbuzení od přátel. Jedno z nejhezčích bylo od Lucky, které se zalíbila Mr. Králikova slova o tom, že mi to přes ty chrbolky přece musí jít samo a když jsem psala, že kopce nemůžu, neumím, nechci a nedám, lakonicky opáčila „Ale kecy v kleci, to dáš:-)“.

Pamětliva výhružek NT na téma, že si všechno ponesu sama, jsem si řekla o slibovaný pás s lahvičkami. Prohlásil, že pás má, ale lahvičky se nějak potratily, a že se teda obětuje a ponese mi lahev s vodou sám. Jupííí!:-)

obrázekobrázek

Tentokráte se nenavlékl jak pumpa (tedy jako obvykle, když jde běhat se mnou), zato se nacpal do neuvěřitelně maličkého kompresního trička, takže vypadal jak x-man:-). Moc jsem nechápala, k čemu ta paráda na vycházku, ale pak jsem usoudila, že při tom chce sportovně alespoň vypadat.

Vyběhli jsme. Neustále mě prudil ohledně správného běžeckého stylu a OPĚT mi fotil zezadu nohy, aby mi ukázal, jak si těmi koleny o sebe cvrnkám. Po chvíli jsem mu nevzrušeně ukázala prostředníky na obou rukách a řekla mu něco v tom smyslu, že mu na styl prdím, neb se musím soustředit na to, abych těch 15 km nějak v klidu přežila, když musím natrénovat na 25 do kopce. Přestal.:-)

obrázek
Pro Danušku už dávno není žádný kopec problém. Prostě se na začátku každého z nich k němu otočí zády a jednoduše ho vycouvá :)

Seeberg je hrad. Hrady, jak známo, bývají na kopci. Tento (bohužel) není výjimkou, takže jsem se lehce vydusila již v první polovině výběhu. Druhá polovina byla tím pádem sice povětšinou z kopce, ale tak nějak okolo 12. – 13. km už jsem toho měla plné kecky. Kupodivu mě nic nebolelo, cítila jsem jen zadek a na levé noze nějaký úpon nad kolenní jamkou, ale mé léta zlobivé achilovky ani ťuk a všechny klouby taky v pohodě. Až do konce k nám na Komorák (už zase do kopce, abych nevyšla ze cviku) jsem se snažila prokládat unavenou chůzi ještě unavenějším „během“, ale bylo to už takové těžké, tedy i na pohled:-).

obrázekobrázek


V sebězích vypadal její běh opravdu dobře, skoro by ji člověk podezíral, že běží

Nerudný týpekV Born to Run se naučila jedno zaříkadlo: „Snadno a lehce“, sama si ho říkala v době, kdy se jí běželo ještě snadno a lehce – což je samozřejmě nesmysl, takže jsem jí to začal opakovat ve chvíli, kdy už sotva pletla nohama. Nejdříve na mě sršila hromy a blesky, ale zabralo to. Tedy zabralo, ozvalo se za mnou: „On na mě nepočká?!“ odvětil jsem: „Si mě doběhni!“ Doběhla a to několikrát. Takže si pamatujte: „snadno a lehce“ funguje, jen když na tom jste ještě dobře, ale „si mě doběhni“, když nechcete zůstat na trase daleko vzadu.

Co mě zklamalo: trvalo mi to strašně dlouho a doba, kdy jsem šla, byla vzhledem k těm kopcům a následné únavě delší, než běh.

Co se mi líbilo: počasí, to, že mě nic nebolelo, trasa, 1234 spálených kcal!!!

Nerudný týpekNo, upřímně – těch 1234 spálených kcal, i když se to velmi podobá číslům 12HonzaDe34HonzaBěží, jí v těch kopcích na Žebrák moc nepomůžou. Jo, kdyby to byly absolvované kilometry v tréninku, to by bylo jiná. Ale třeba se k nim taky za rok dopracuje, jako již jí zmiňovaná Lucka, pro kterou ještě před necelým rokem byl běh zakázané slovo a v minulém týdnu hlásila zdolání prvního tisíce zdolaných „běžeckých“ kilometrů.

obrázek
Ovšem tady mě překvapila, ona do toho krpálu k Seebergu opravdu běžela, sice jen cca 5 vteřin, než jsem stačil zaostřit a zmáčknout spoušť, ale i tak dost dobrý!

Zblbnuta knihou Zrozeni k běhu jsem i přes jisté neúspěchy přesvědčena o tom, že jsme všichni geneticky vybaveni na vytrvalé, lehké, snadné a radostné běhání. Tak mi to hlavně nevymlouvejte a držte mi palce!

obrázek

A ještě vzkaz pro Jirku B.: Jirko, děkuji ti tímto, že jsi ze sebe dobrovolně na stránkách Běžecké školy udělal pěkného hnusoně a Bruta, abys mě vyprovokoval k akci. Bylo to od tebe šlechetné a mnoho lidí (včetně mé maminky a dcery) se nad tvým dopisem upřímně bavilo, jak jsi mě pěkně „vyšáh´“. Holky mají svou PIM Women´s Challenge, já jsem si udělala svůj ryze soukromý Žebrák´s Challenge. Ten apostrof se s je tam správně, ten (běžecký) Žebrák jsem zatím já sama – to je výzva pro mne, a je úplně jedno, jestli budu běhat kolem opravdického Žebráku, Matternhornu, Řípu… jestli prostě už konečně BUDU BĚHAT!

Dana Škorpilová foto
  • přečteno: 21236/20521×, 12 komentářů
Žebrák´s Challenge – na hrad! Žebrák´s Challenge – na hrad! Žebrák´s Challenge – na hrad! Žebrák´s Challenge – na hrad! Žebrák´s Challenge – na hrad! Žebrák´s Challenge – na hrad! Žebrák´s Challenge – na hrad!

Hodnoť článek

nehodnoceno, buďte první

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Daniela | 12. 4. 2011 13.56 hod. | 84.20.171.xxx
Danus, moc na tebe vzpominam a tvuj trening s profitrenerem musi byt pekne peklo:))))) Ale on to mysli urcite dobre:)))

pert | 12. 4. 2011 13.17 hod. | 82.99.162.xx
Já jsem Ti Danuš už loni říkal,že na ten půlmaraton máš a ty teď dáš i víc.Drž se .Pert P.S.Jinak slyšel jsem o nějakém programu H.E.A.T.prej to pomáhá a nahrazuje trénink kopců.co kdybys to skusila :-)))))

1 . 2 

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Ženy v běhu

všechny články Ženy v běhu

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Ještě jsem zapomněla mám157 cm vážím 56,5 kg »
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»
  • Dýchání při běhu. Proč je lepší a účinnější dýchání (nadechování) nosem : Nevím co dělám špatně, ale při nadechování nosem se nedokážu dostatečně nadýchnout, vede to k…»
  • Jak natrénovat na maraton za 100 dní : Michale, mohu mluvit z vlastní zkušenosti, dva roky jsem se připravoval Do formy s M&F a k tomu…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků