logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Five Fingers a běhání na boso

Články pojednávající o běhání ve Five Fingers, na boso či lehkých typech běžeckých bot

Deset mýtů o běžeckých botách

Běžecké vybavení
Deset mýtů o běžeckých botách

Mýtus první. Běžecké boty jsou zodpovědné za běžecká zranění. Při běhání v běžeckých botách jsou klouby zatěžovány více než při běhání naboso.

Tento článek vyšel na Běžecké škole 20.7.2010

Miloš Škorpil, 18. 5. 2019, 111031×

Já jsem zamilovaná!

Běžecké vybavení
Já jsem zamilovaná!

Jsem zamilovaná! Já vím, už jsem to psala v nadpisu, ale musím to ještě jednou zopakovat, aby to všichni věděli! A teď pozor – otázka nezní do koho (to by mi můj Nerudnej týpek dal!), ale do čeho?

Tento článek vyšel na Běžecké škole 9.5.2011

Dana Škorpilová, 1. 4. 2018, 31004×

Five fingers – na co všechno a proč

Běžecká poradna
Five fingers – na co všechno a proč

Jsem rád, že se rozproudila vcelku fundovaná diskuze k článku Jiřího Marka Pětiprstky z pohledu odborníka na pohybový aparát. Těší mě to z několika důvodů, tím prvním je to, že jak se zdá, pětiprstky a běhání či chození na boso nebudou jen módní vlnou, ale novým trendem, který bude mít dalekosáhlejší rozsah.

Tento článek vyšel na Běžecké škole 26.4.2011

Miloš Škorpil, 29. 3. 2018, 54196×

Pětiprstky z pohledu odborníka na pohybový aparát

Běžecké vybavení
Pětiprstky z pohledu odborníka na pohybový aparát

Jedná se vlastně o „rukavice na nohy“. Proto neposkytují žádnou podporu noze a nožní klenbě. Poskytují pouze ochranu kůži proti přímému kontaktu s terénem. Proto jako reflexní léčbu pomocí chůze či běhu prostřednictvím dráždění plosky nohy nerovným terénem, chůzí či během v písku či jemném štěrku, případně během v lese, je lze absolutně doporučit. Pro delší chůzi či běh jsou vhodné pouze pro minimum lidí.

Jiří Marek, 21. 4. 2011, 54819×

Letem Memovým světem

Život kolem nás
Letem Memovým světem

Čas letí jak šíp vystřelený střelcem jménem Život. Před týdnem nám v hlavách bzučely vzpomínky na absolvovaný půlmaraton v Praze a nyní už je vytěsňují myšlenky na maraton, který se poběží za čtyři týdny. Mohli jsme si přečíst výkřiky pramenící z radosti, jak se to povedlo, ale nějak zůstaly zasunuty příběhy těch, co jim to nevyšlo, nebo opět nevyšlo. A už vůbec nic nevíme o těch, co zůstali ležet na trati, přitom jejich příběhy by mohly být v mnohém poučné pro nás všechny.

Miloš Škorpil, 10. 4. 2011, 14726×

O bosých nohách a pěti prstech

Běžecké vybavení
O bosých nohách a pěti prstech

Běžím lesem, vnímám jen pohyb a klikatou cestičku plnou kořenu, popadaných větví a jehličí. Letím krajem, míjím stromy, překonávám převýšení a kopečky, dobíhám na malou planinku a potkávám malé stádo srnek. Mysl ovládne pocit lovce a zkouším přidat... a ono to jde, tělo vyráží jako střela, v hlavě jen euforie a běžím bez zaváhání lesním terénem...

Eda Kunce, 7. 4. 2011, 34062×

Běhejte „naboso“

Běžecké vybavení
Běhejte „naboso“

Pokud se podíváte na některé současné běžecké modely, zjistíte, že se velmi podobají botám, ve kterých bylo zvykem běhat před třiceti lety. Není to náhoda. Výrobci začali ustupovat od velmi tlumivých, těžkých bot s vysokou patou a sázejí na minimalistické pojetí. Tento trend dorazil i mezi české běžce.

Luboš Brabec, 7. 4. 2011, 35197×

Born to Run – běhání je radost

Běžecká literatura
Born to Run – běhání je radost

O téhle knížce jsem slyšel vyprávět neskutečné zkazky a mám velkou radost, že si jí mohu nyní listovat, vonět k jejím stránkám, kochat se krásným – blankytně modrým přebalem, sluneční západ či východ připomínající barvou vnitřní vazby, bavit se obsahem. To vše dohromady ve mně vyvolává teplo, jas, smích, ten nevypovídatelně krásný pocit vnitřního ticha, jako by ve mně ševelila stébla trav. Objednat si můžete v našem e-shopu

Miloš Škorpil, 5. 4. 2011, 58293×

Abebe Bikila – šťastný muž

Běh – můj život
Abebe Bikila – šťastný muž

Každý den běhal po horách a dýchal vůni eukalyptů. Při olympijských hrách se nadechl z plných plic slávy, pak ucítil první doteky skromného blahobytu. Přes noc se stal z „bosého Nikdo“ osobností, jejíž jméno vyslovoval celý sportovní svět. Jeho příběh je z těch, které dokáží oslovit každého a z něhož si každý může vzít pro sebe velmi mnoho. Osmadvacet let čekal, devět let žil a čtyři roky trpěl.

Miloš Škorpil, 19. 11. 2009, 22095×

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků