logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Běžecká abeceda

Tak jako abeceda je základem k tomu, abychom se naučili číst, je běžecká abeceda základem k tomu, abychom se naučili správně a efektivně běhat

S běžeckou abecedou za krásou běhu a za zdravím – další čtyři písmenka z běžecké abecedy

Běžecký trénink
S běžeckou abecedou za krásou běhu a za zdravím – další čtyři písmenka z běžecké abecedy

Po prvních dvou dílech, věnovaných běžecké abecedě, přicházíme s dílem třetím, v němž vás naučíme další cvičení. Pokud jste pilně trénovali liftink, skipink, vysoká kolena, zakopávání, tak už je určitě zmáknete, i kdyby vás někdo o půlnoci probudil, a také už vás určitě přešla svalová horečka.

Miloš Škorpil, 29. 2. 2012, 28685×

Běžecká abeceda – liftink, skipink, vysoká kolena, zakopávání

Běžecký trénink
Běžecká abeceda – liftink, skipink, vysoká kolena, zakopávání

Minulý týden jsme si vysvětlili, proč by se měl běžec učit běžeckou abecedu. Tenhle týden si už popíšeme čtyři písmena, tvořící její základ. Jsou to l – liftink, S – skipink, V – vysoká kolena a Z – zakopávání. Takže vezměte kalamář a jdeme se cvičit v jejich psaní, přičemž oproti normálnímu psaní budeme používat obě ruce, obě nohy i zbytek těla.

Miloš Škorpil, 9. 1. 2012, 53027×

Běžecká abeceda

Běžecký trénink
Běžecká abeceda

Správný, správně provedený běžecký styl vám ještě nezaručí, že budete vítěz. Vždyť třeba při pohledu na běh Emila Zátopka či Pauly Radcliffe, myslím estetiku běhu, srdce atletického fajnšmekra zrovna neplesá a přesto vítězili o parník. Kdo se však nerodí s talentem pro běh jako Emil Zátopek či Paula Radcliffe, tomu práce na běžeckém stylu může pomoci k lepším výkonům.

Miloš Škorpil, 2. 1. 2012, 48799×

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků